Новини України та світу

Міністерство юстиції перестало публікувати реєстр корупціонерів

НАЗК створює сайт з реєстром корупціонерів, проте цей реєстр не є відкритим

Джерело: 112.ua

Міністерство юстиції перестало публікувати реєстр корупціонерів

Місяць тому Міністерство юстиції перестало публікувати реєстр корупціонерів у форматі відкритих даних, повідомляє “Опендатабот”.

“Майже 24 тисячі корупціонерів потенційно зможуть повернутися на держслужбу. Людина, яка скоїла корупційне правопорушення як мінімум протягом трьох років не має права обіймати державні посади. Якщо її статус буде неможливо перевірити автоматично, є ризик, що ці люди зможуть повернутися на державні посад”, – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Міністр юстиції Павло Петренко в ефірі телеканалу “112 Україна”, – відео

Починаючи з 14 серпня 2018-го року списки корупціонерів публікували на порталі відкритих даних кожні 7-10 днів. Проте останнє оновлення даних відбулося 25 червня 2019 року.

Новини за темою: Боротьба з корупцією і реформи: Посол ЄС Мінгареллі розповів, про що говорив із Зеленським

Згідно з останнім оновленням в Україні було зареєстровано понад 23,9 тисяч корупціонерів.

“Національне агентство з протидії корупції зараз взялося створювати сайт з реєстром корупціонерів, проте цей реєстр не є відкритим — ці дані неможливо обробити автоматично”, – повідомили в “Опендатаботі”.

Новини за темою: До Вищого антикорупційного суду подали майже 3 тис. заяв на вакантні посади

У НАЗК повідомили, що процес знаходиться на стадії оголошення тендеру для пошуку технічних підрядників, і реєстр опублікують тоді, коли цей процес завершиться. Точна дата публікації залишається невідомою.

Джерело: www.112.ua