Новини України та світу

Ми образилися: Навіщо Україна відмовилася від участі в сесії ПАРЄ?

Ми образилися: Навіщо Україна відмовилася від участі в сесії ПАРЄ?

Джерело: 112.ua

Оригінал на сторінці Ілії Куси в Facebook

Наша українська делегація в ПАРЄ вирішила зробити “демарш” і не поїхати на осінню сесію ПАРЄ. Ну, просто вольовий.

За їхніми словами, це демарш Макрону і всім, хто голосував за повернення російської делегації до Асамблеї. І це після історії з Трампом.

Хлопці, ми не в тому становищі, щоб оголошувати демарш Макрону. Чи Меркель. Або Трампу. Або Дуді.

Окрім того, що це виглядає інфантильно, слабо і по-дитячому, так це ще й не має сенсу.

Кого ми караємо своєю відсутністю? Яка кінцева мета цього демаршу? Пропустити купу засідань, а потім рішуче увірватися посеред робочого року?

Німеччині і Франції абсолютно по барабану, є в ПАРЄ Україна чи ні. Їх цікавлять їхні власні інтереси і щоб їхні делегати звучали круто, потужно і професійно.

Росіяни взагалі будуть у захваті, безперешкодно проголошуючи там свою позицію з трибуни, наче й нічого не сталося. Інші європейські країни приходять до ПАРЄ не для того, щоб послухати освічених делегатів із Києва, а щоб вирішувати свої завдання.

Відкрию великий секрет: у ПАРЄ обговорюється не тільки питання Криму чи Росії, а ще й десятки інших проблем, які стосуються в тому числі Європи.

Це ми зациклені на собі і вважаємо, що нам усі винні з якоїсь причини, а ми такі горді й принципові.

При цьому в тієї ж Європи взяли 15 млрд євро, далеко не всі з яких були використані за призначенням. І продовжуємо брати і просити.

Я вважаю, що наша делегація повинна переглянути своє рішення і поїхати туди.

Їдьте туди, дебатуйте, обговорюйте, бийте по російській делегації, показуйте свої скіли ораторського мистецтва та ерудицію, обговорюйте дорослі європейські теми нарівні з іншими делегаціями, показуючи, що ми зациклені не тільки на собі і нас дійсно цікавить європейський порядок денний, до якого ми повинні звикати, якщо хочемо стати частиною ЄС.

А так це нагадує наші легендарні “ображалки” часів Порошенка, які нікуди не приводили, а лише створювали купу нових проблем. А потім ми самі були змушені принизливо відігравати все назад.

Ось тільки зараз, з купою нового головного болю і самітом “нормандської четвірки” на горизонті ми не можемо дозволяти собі чергові дипломатичні невдачі і невмілі демарші, які ні до чого не призводять.

Запитання “Навіщо нам Україна?” само собою не розсмокчеться, і європейці будуть ставити його все менше, якщо ми будемо ставати токсичними і скочуватися до якихось крайнощів. Врешті-решт, це ми повинні дати на нього відповідь, а не Захід повинен її чомусь шукати.

Ілія Куса

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]


Джерело: www.112.ua