Новини України та світу

МФВ оприлюднив заяву про Україну: кредит можуть дати навіть більший, але за двох умов

У МВФ заявили, що розмова владою України про нову програму фінансування має “хороший прогрес”, але для її завершення необхідно зробити ще два кроки: прийняти закони про банки та земельну реформу. І тоді, мовляв, можна буде навіть говорити про ще кращу програму від тієї, про яку мовилося раніше.

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва відзначила “дуже хороший прогрес” у переговорах з українською владою. Відповідна заява з’явилася на сайті МВФ увечері 26 березня.

Прийняття законів, спрямованих на вдосконалення системи регулювання банківської діяльності, а також земельної реформи, дозволить швидко просунутися вперед,
– сказала Георгієва.

Тут мовиться про:

  1. Так званий “антиколомойский” законопроєкт за номером 3260 або альтернативний, який унеможливив би повернення націоналізованих банків колишнім власникам;
  2. Законодавство про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення, тисячі поправок до якого тривалий час обговорювали депутати. 

Зауважимо, що у заяві Георгієвої містить натяк на те, що за виконання цих двох умов можна буде “допрацювати параметри нової угоди з ширшим доступом, ніж передбачалося раніше“. Іншими словами – мовиться або про кращі умови кредитування, або про більшу суму, яку Фонд погодиться виділити.

Перемовини МВФ та України про нову програму співпраці: що треба знати

  • Президент України Володимир Зеленський, НБУ й уряд ще Гончарука на початку грудня 2019 року домовилися з МВФ про нову трирічну програму EFF на 5,5 мільярда доларів. До того ж, таке рішення МВФ сприяло б отриманню Україною допомоги від ЄС на 500 мільйонів євро та кредиту від Світового банку навіть до мільярда доларів.
  • Тоді перший транш кредиту планували отримати ще в грудні, однак цього не сталося й досі. Зараз говорять вже про травень 2020 року. Причина такої тривалої затримки – невиконання Україною умов Фонду: прийняття закону про ринок землі та законодавства про банки.
  • Депутати від “Слуги народу” неодноразово говорили, що в разі виконання цих двох умов розмір програми EFF може сягнути 8 мільярдів, проичому перший транш буде доволі значним і покриє дефіцит державного бюджету України, який виник через епідемію коронавирусу.

 

Джерело Телеканал новини «24»
2020-03-27 04:00:09

Теги
Facebook
Close