Новини України та світу

Металурги просять Зеленського скасувати американські мита для української сталі

Металурги просять Зеленського скасувати американські мита для української сталі

Президент ВП “Укрметалургпром” Олександр Каленков направив президенту Володимиру Зеленському лист з проханням підняти питання про скасування мита на українську сталь під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, яка запланована на вересень у Варшаві. Про це йдеться в листі Каленкова, опублікованому на сайті “Укрметаллургпрома”, передає “Обозреватель”.

Джерело: 112.ua

“Просимо вас підняти питання про зацікавленість України отримати квоту на безмитні поставки сталі в США під час зустрічі президентів України і США”, – йдеться в листі.

25-відсоткове мито на імпорт всіх видів сталевої продукції США ввели в березні 2018 року. Згодом 6 країн домоглися виключення з під дії 25-відсоткового мита. Це Австралія, Аргентина, Бразилія, Південна Корея, Канада і Мексика.

Україні не вдалося вступити в переговори щодо скасування мита для своєї продукції, хоча США були готові до діалогу.

“Укрметалургпром” зазначає, що виробництво металургійної продукції забезпечують робочі місця для 250 тис. українців і доходи для їх сімей. Експорт продукції гірничо-металургійного комплексу генерує більше 35 млрд грн податків в рік. Металургійна продукція займає 61% в частці українського експорту в США.

“Український імпорт не загрожує нацбезпеці США, оскільки частка України в структурі імпорту сталевої продукції в США складає менше 1%”, – йдеться у листі “Укрметаллургпрома”.

Джерело: www.112.ua