Новини України та світу

Меджліс закликав внести зміни до Конституції щодо статусу Криму

Меджліс кримськотатарського народу звернувся до народних депутатів України IX скликання

Джерело: 112.ua

Меджліс закликав внести зміни до Конституції щодо статусу Криму

Меджліс кримськотатарського народу звернувся до новообраних народних депутатів із закликом внести зміни до Конституції щодо статусу Криму. Про це йде мова у зверненні Меджлісу, опублікованому на сторінці його голови Рефата Чубарова. 

“Особливо звертаємо вашу увагу на необхідність завершення роботи по внесенню змін до Розділу Х Конституції України “Автономна Республіка Крим”. … розроблений законопроект “Про внесення змін до Розділу Х Конституції України (щодо Автономної Республіки Крим)” … передбачає удосконалення існуючого статусу АРК як невіддільної складової України та вказує на те, що джерелом особливого статусу Кримської автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення як корінного народу в Україні”, – говориться у зверненні.

Окрім того, у зверненні зазначається, що одночасно з законопроектом “Про внесення змін до Розділу Х Конституції України (щодо Автономної Республіки Крим)” також підготовлені два законопроекти, які йдуть в пакеті з вищевказаним проектом – законопроекти “Про статус кримськотатарського народу” та “Про корінні народи в Україні”.

“Ми переконані, що саме зі схваленням вказаних вище законопроектів України, наша держава здійснить кардинальний крок на шляху ліквідації наслідків геноциду, скоєного радянською владою по відношенню до кримськотатарського народу та відновленню його прав як корінного народу України”, – резюмується у зверненні Меджлісу.

Новини за темою: Зведення Керченського мосту жодним чином не змінює статусу Криму як невід’ємної частини території України, – МЗС

Новини за темою: Конституційний статус Криму потрібно змінити на кримськотатарське національно-автономне територіальне утворення, – Умеров

Україна втратила контроль над основною територією Криму внаслідок її окупації РФ, після якої 16 березня 2014 року був проведений фіктивний “референдум”. Чинні на той час органи місцевої влади АР Крим в односторонньому порядку проголосили “незалежність” Республіки Крим від України, після чого одразу ж рішенням органів влади РФ АР Крим була включена до складу Російської Федерації як новий суб’єкт зі статусом республіки. Українська влада і міжнародна спільнота не визнають легітимність референдуму й постанови про незалежність.

Джерело: www.112.ua