Новини України та світу

Медведчук про ситуацію зі звільненням Кличка: Це замах на владу, на самоврядування в Києві

Медведчук про ситуацію зі звільненням Кличка: Це замах на владу, на самоврядування в Києві

Голова політради партії “Опозиційна платформа ‒ За життя” Віктор Медведчук в ефірі телеканалу “112 Україна” прокоментував ініціативу президента Володимира Зеленського звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Джерело: 112.ua

“По-перше, сама ситуація, пов’язана з подібними діями, хоча дії не виходять за межі чинного законодавства. Якщо буде Віталій Кличко знятий з посади голови адміністрації, мером він усе одно залишається. І буде призначена інша людина, у тому числі та, про яку ви говорите. Ну це взагалі незрозуміла ситуація, і її навіть коментувати неможливо. Тому що ця людина на посаді голови адміністрації Києва – це якийсь нонсенс”, – зазначив політик.

Він також вважає такий розвиток подій замахом на владу, на самоврядування в Києві.

“Це по-перше. По-друге: я вважаю, що це замах на владу, на самоврядування в Києві. На владу людини, яка її отримала з рук киян, на виборах. Так, він обирався мером, він отримав автоматом посаду голови адміністрації, і об’єднання цих двох посад за однією особою – це і є тією владою, яка дає змогу не тільки проводити в Києві та керувати Києвом, а й бути відповідальним. І коли ми повернемося до того, що це будуть дві людини, то окрім протистояння, з’ясування відносин, від яких страждатимуть і місто, і люди, я думаю, ми нічого не доб’ємося. Тому подібні дії не прикрашають чинну владу. Мені здається, у пана Зеленського та його команди достатньо влади, в тому числі в Києві, щоб впливати на всі процеси”, – зазначив Медведчук.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України на найближчому засіданні розгляне питання про погодження звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. 

Своєю чергою Кличко вважає, що спроби позбавити реальних повноважень мера столиці можуть зруйнувати систему місцевого самоврядування.

Джерело: www.112.ua