Новини України та світу

Медведчук про найнижчу явку на вибори в історії України: Люди не вірять, що ця влада може щось змінити

Медведчук про найнижчу явку на вибори в історії України: Люди не вірять, що ця влада може щось змінити

Голова політради партії “Опозиційна платформа ‒ За життя” Віктор Медведчук в ефірі телеканалу “112 Україна” пояснив низьку явку на позачергових парламентських виборах 21 липня.

Джерело: 112.ua

“Це природно, тому що 49,74% – це означає, що прийшло менше половини. Напевно, є якісь об’єктивні причини, тому що це дострокові вибори, і це вибори в літній період. Але, за великим рахунком, напевно, цього не треба було робити”, – сказав він.

Водночас політик підкреслив, що партія виступала за розпуск колишнього парламенту. “Хоча ми були за те, щоб розпустити колишній парламент, але я завжди казав і кажу сьогодні, що він розпущений у порушення Конституції. Тобто його треба було і можна було розпустити, але, згідно з Конституцією, чого президент Зеленський не зробив. І коли ми нині говоримо про явку, це означає те, що фактично цей парламент може вважатися, і я думаю, що про це будуть говорити, і вже кажуть, нелегітимним, тому що за нього проголосувало менше половини. З одного боку, це не порушує ні Конституції, ні закону, але, якщо давати суспільно-політичну оцінку цьому явищу та наслідків цього явища, те, що в результаті обраний парламент за такого низького політичного інтересу, тому що ми тільки провели дві виборчі кампанії – президентську, яка складалася з двох турів. І там була явка 63-65%. А тут 49,7%”, – розповів політик.

На його думку, така низька явка свідчить про те, що українці зневірилися у владі.

“Звичайно, це свідчення того, що або люди зневірилися, що вони впливають на владу, або люди не вірять в те, що ця влада щось може змінити, але, принаймні, ми сьогодні маємо найнижчу явку за всі роки незалежності. Фактично за 28 років це перша така явка на вибори, що може означати, як результат, пасивність, у зв’язку з тим, що люди не вірять у владу. Це, до речі, страшне розчарування, тому що якщо люди не вірять у владу, отже, вони або живуть у формі пасивного ставлення до влади, або будуть шукати ось ці важелі зміни в суспільстві, десь в іншому місці. І не дай Боже, якщо це буде на вулиці”, – додав Медведчук.

Зазначимо, що явка на позачергових виборах до Верховної Ради 21 липня є найнижчою за всю історію парламентських виборів в Україні – 49,8%. До цього найнижчу активність виборці продемонстрували в 2014 році – 51,9%.

Джерело: www.112.ua

Close