Новини України та світу

Медведчук: “Опозиційна платформа ‒ За життя” вносить до ВР проект постанови про мир в Україні

Медведчук: "Опозиційна платформа ‒ За життя" вносить до ВР проект постанови про мир в Україні

“Опозиційна платформа – За життя” сьогодні вносить проект постанови про мир в Україні, припинення бойових дій і виконання Мінських угод. Про це повідомив народний депутат України від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук на відкритті першого урочистого засідання Верховної Ради IX скликання, повідомляє прес-служба партії.

Джерело: 112.ua

“Перше питання, яке ми піднімаємо сьогодні, він головний не тільки для нашої партії, а для всієї України. Адже 80% громадян нашої країни, згідно з усіма соціологічними дослідженнями, виступають за припинення бойових дій на Донбасі і відновлення миру в країні. Тому наша партія сьогодні вносить проект постанови про мир в Україні, припинення бойових дій і виконання Мінських угод”, – розповів політик.

Він зазначив, що в постанові перераховані всі ті закони, які повинні бути прийняті парламентом. Верховна Рада зобов’язана доручити профільному комітету запропонувати розробити законопроекти і розглянути їх найближчим часом на засіданні. Зокрема, мова йде про таких нормативно-правових актах: про зміни до Конституції щодо автономного статусу неконтрольованих територій Донбасу, законі про амністію, законі про вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей, законі про особливий порядок місцевого самоврядування на цих територіях, законі про вільної економічної зоні і законі, який безпосередньо буде стосуватися відновлення  конституційних прав наших громадян на Донбасі.

Медведчук зазначив, що дані закони передбачені “Комплексом заходів по виконанню Мінських угод”, який прийнятий в Мінську 12 лютого 2015 року і затверджений резолюцією Ради Безпеки ООН.

Медведчук підкреслив, що виконання Мінських угод, які в усьому світі вважаються безальтернативними, дозволить повернути світ в Україну і відновити територіальну цілісність держави.

Нагадаємо, сьогодні депутати Верховної ради IX скликання склали присягу на вірність Україні. Традиційно текст присяги зачитав найстарший депутат ‒ Юлій Іоффе, представник “Опозиційного платформи – За життя”.

Джерело: www.112.ua