Новини України та світу

Медведчук: Миру на сході не буде, поки не буде розпочато реалізації мінських угод

Медведчук: Миру на сході не буде, поки не буде розпочато реалізації мінських угод

Голова політради партії “Опозиційна платформа ‒ За життя” Віктор Медведчук вважає, що мир на Донбасі не настане, поки є невизначеність у вирішенні кардинальних питань, які ведуть до нього. Про це він заявив в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Джерело: 112.ua

“Я вважаю, що причина одна: невизначеність у вирішенні кардинальних питань, які ведуть до миру. Кардинальних питань, записаних і затверджених мінськими угодами. Якби цим шляхом йшли, якби демонстрували, що і Україна, і ці невизнані об’єднання йдуть шляхом погодження питань, реального узгодження, і свідчення того, що це все перейде в практичну площину, я думаю, що ситуація б змінилася. Але ця ситуація так і не досягла цього рівня. А якщо вона не досягла рівня, ця невизначеність породжує”, – зазначив він.

Водночас Медведчук додав, що є багато й інших причин, що заважають встановленню миру на сході.

“Є ще купа інших причин. Наприклад, та сторона звинувачує ЗСУ в тому, що там десь є націоналісти, які порушують “режим тиші”. Наскільки це правда, ми не знаємо. Наша сторона говорить про те, що цього немає, і навпаки, бойовики з того боку порушують “режим тиші” та займаються обстрілами самовільними, порушеннями, в тому числі оголошених перемир’їв – “режимом тиші”. Можна в цьому в усьому розбиратися, але якщо не рухатися цим шляхом до миру, якщо не рухатися конкретно, даючи зрозуміти і затверджуючи той мир, який записано в мінських угодах, то ми сьогодні не доб’ємося нічого. Ось нині оголошено хлібне перемир’я. Сьогодні вранці я дивлюся новини – поранено одну людину. Кілька днів тому, на жаль, хтось загинув. Хтось підірвався. Тривають бойові дії. Звичайно, не в тому обсязі, і слава Богу. Але… нічого, що ми в плані того, щоб можна було стверджувати, що “режим тиші” діє, і він є постійно стабільним, поки, на жаль, не можна”, – додав Медведчук.

Раніше Медведчук заявляв, що “Опозиційна платформа – За життя” буде робити все необхідне, щоб нова ВР, незалежно від складу, займалася миром.

Джерело: www.112.ua

Close