Новини України та світу

Медведчук: Ми підтримуємо закон про зняття недоторканності, але його ухвалення сьогодні порушить закон про регламент

Медведчук: Ми підтримуємо закон про зняття недоторканності, але його ухвалення сьогодні порушить закон про регламент

Прийняття закону про зняття депутатської недоторканності сьогодні порушить закон про регламент. Про це заявив народний депутат України від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук.

Джерело: 112.ua

“Ми з цього приводу вже висловилися – наша фракція, як і партія в цілому, постійно підтримує скасування недоторканності для народних депутатів, і для президента країни. І ми підготували законопроект, зміни до Конституції, які сьогодні будемо ініціювати”, – сказав він.

У той же час Медведчук підкреслив, що буде порушений закон про регламент, якщо сьогодні поставити в порядок денний розгляд скасування депутатської недоторканності.

“Так як законопроект №7203, який був розглянутий ВР, спрямований до Конституційного суду і отримано висновок Конституційного суду. Після цього, 20 вересня 2018 року, ВР 8 скликання направила цей законопроект вже з висновком Конституційного суду в комітет з питань правової політики. Висновки комітету з цього приводу немає. Тому зараз можна говорити про включення його до порядку денного, але треба новому комітету з питань правової політики розглянути висновок Конституційного суду, де є застереження, тому що застереження розглядаються комітетом. Після того комітет повинен повернути в зал ВР, ВР при будь-якому рішенні щодо укладення комітету, повинна знову направити його до Конституційного суду. І лише після цього можна його приймати в першому читанні, а на наступній черговій сесії вже можна приймати 300 голосами, тобто в остаточному варіанті”, – пояснив політик.

Раніше повідомлялося, що представник президента в парламенті, нардеп від “Слуги народу” Руслан Стефанчук прогнозує голосування за проект змін до Конституції № 7203 про обмеження депутатської недоторканності 29 серпня, а остаточне ухвалення рішення – у вересні.

Джерело: www.112.ua