Новини України та світу

Медведчук: Команді Зеленського варто публічно підтримати автономію Донбасу

Медведчук: Команді Зеленського варто публічно підтримати автономію Донбасу

Джерело: 112.ua

Команді президента України Володимира Зеленського варто публічно підтримати автономію Донбасу. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” сказав голова політради партії “Опозиційна платформа ‒ За життя” Віктор Медведчук.

“Я прочитав про те, що команда Зеленського підтримає автономію в Криму, кримсько-татарську автономію. Я думаю, що можна було б підтримати на Донбасі автономію Донбасу, команді Зеленського. Одразу ось так публічно, політично про це заявити. Жодної різниці не бачу. У нас унітарна держава, це я вже говорив як фахівець з Конституційного права. Ця унітарна держава припускає, що є автономія одного регіону. Це Крим. Кримська автономія і Крим, який входить до складу України, його права і регламентація є в Конституції, і при цьому наша держава не перестала бути унітарною. Наші пропозиції та зміни до Конституції як проект, який запропонований у нашому мирному плані, полягає в тому, що ми розділ щодо автономії Криму розширюємо і говоримо: автономія Криму та автономний регіон Донбасу. І всі повноваження і права, які є в розділі щодо правового врегулювання Криму, ми поширюємо також на автономний регіон Донбасу. І від цього Україна не перестає бути унітарною державою. І жодного федеративного устрою, тіні федерації, натяків на федерацію в цьому абсолютно немає. Ми нічого не змінюємо”, – сказав він.

Медведчук також зазначив, що необхідно достукатися до свідомості людей на Донбасі.

“Ми в цьому випадку оптимізуємо той процес, який може дати нам головне: дійти до свідомості цих людей на Донбасі, щоб вони повірили в те, що вони можуть повернутися до України. Донбас до України, а Україна на Донбас. Тому що ми говоримо про те, що треба повертати людей, а людей треба повертати, в тому числі, через такі кроки, тим паче що ці кроки викладено в мінських угодах, а мінські угоди затверджено Резолюцією Ради безпеки ООН”, – додав він.

Раніше Медведчук заявив, що передбачуваний кількісний склад депутатів фракції партії “Опозиційна платформа – За життя” та “Слуги народу” дає змогу внести зміни до Конституції щодо особливого статусу Донбасу.

Джерело: www.112.ua