Новини України та світу

Лукашенко заявив, що Білорусь готова ввести миротворців на Донбас

Країна також може взяти під контроль ділянку українсько-російського кордону, проте білоруський президент зазначає, що для цього необхідна згода обох сторін

Джерело: 112.ua

Лукашенко заявив, що Білорусь готова ввести миротворців на Донбас

Білорусь готова ввести миротворчу місію на Донбас і взяти під контроль ділянку українсько-російського кордону, однак для цього необхідно рішення обох сторін. Про це повідомив білоруський лідер Олександр Лукашенко на зустрічі з українськими ЗМІ в Мінську 26 вересня, трансляцію вів “112 Україна“.

“Ви, будь ласка, Україна з одного боку, та Росія з іншого боку, хочете з керівництвом “ЛНР”, “ДНР”, це вже ваша справа, визначте нашу роль. Якщо ви хочете, щоб ми закрили кордон 400 км між Україною і Росією – україно-російський кордон, який наразі не контролюється владою України, ми закриємо цей кордон. Хоч для мене це велика проблема вплутуватися безпосередньо військами в цей конфлікт, але я говорив, що ми готові ввести туди миротворців, прикордонників, війська, як хочете”, – заявив Лукашенко.

Новини за темою: Лукашенко про українців: Я таких добропорядних і працьовитих людей ніде не бачив

При цьому він підкреслив, що Білорусь зможе піти на таке тільки в разі згоди двох сторін – України та Росії.

“І ми будемо на кордоні вести себе так, як домовляться дві сторони – Україна і Росія. Ані від України, ані від РФ на це питання відповіді не було. І я часто Петра Порошенка (екс-президент України, – ред.) дорікав, мовляв, слухай, війна йде на твоїй землі, це твоя війна перш за все. Можна звинувачувати Росію, але це на твоїй землі війна. Всі будуть в стороні, але ти повинен вирішувати цю проблему, і викладав свою позицію. Відповіді немає ні з однієї, ні з іншої сторони. Як це розуміти?”, – констатував Лукашенко.

112.ua

Раніше Лукашенко заявляв, що Білорусь готова зіграти певну роль у вирішенні конфлікту на Донбасі, але напрошуватися в миротворці або посередників не буде.

Джерело: www.112.ua