Новини України та світу

Лукашенко готовий на взаємній основі вирішити питання із звільненням засудженого за шпигунство Шаройко

За словами білоруського лідера, така домовленість існувала з Порошенком, проте українська сторона не виконала її

Джерело: 112.ua

Лукашенко готовий на взаємній основі вирішити питання із звільненням засудженого за шпигунство Шаройко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко готовий найближчим часом на взаємній основі вирішити питання з помилуванням засудженого в Білорусі за шпигунство українця Павла Шаройко і обвинуваченого в Україні білоруського громадянина Юрія Політики. Про це повідомляє БЕЛТА.

За словами білоруського лідера, на цей рахунок навіть були домовленості з колишнім президентом України Петром Порошенко, однак українська сторона не виконала домовленості.

“Я готовий виконати свої обіцянки, якщо українська сторона виконає свої”, – заявив глава держави.

Відповідаючи на питання, чи можливо це зробити до зустрічі з нинішнім президентом України Володимиром Зеленським у Житомирі, Олександр Лукашенко сказав: “Та хоч завтра, але ви не встигнете. Ви ж хочете Політику повести в суд”.

“Ну ведіть, якщо хочете. Якщо побачите, що помилилися, вибачитеся. Неголосно. Неважливо як. Адже головне зараз не хто винен, а вирішити проблему. Відпускайте цього хлопця, якщо він не винен, і ми тихо і спокійно вирішимо це питання. Але головне, воно буде вирішено”, – резюмував Олександр Лукашенко.

Павло Шаройко був затриманий в Мінську 25 жовтня 2017 року. Комітет держбезпеки Білорусі пред’явив йому звинувачення у “шпигунстві” та створення агентурної мережі в республіці. Його засудили до 8 років позбавлення волі. Верховний суд Білорусі не коментував судовий процес.

У травні 2018 року голова КДБ Валерій Вакульчик не виключав, що в майбутньому може відбутися обмін незаконно засудженого в Білорусі українця Шаройко на перебуваючого під судом в Україні білоруса Юрія Політику. А в жовтні того ж року Вакульчик заявляв, що Білорусь розглядає питання про помилування українського журналіста Шаройко.

Громадянин Білорусі Юрій Політика був затриманий Службою безпеки України 16 червня 2017 року в автобусі Чернігів-Гомель у пункті пропуску “Нові Яриловичі”. У телефоні Політики був знайдений файл, який містив план наступальної операції “Шторм”, що проводилася українською армією в зоні АТО. Сам 33-річний чоловік звинувачення в шпигунстві відкидає, каже, що збирався у волонтери в зону АТО. Перше засідання суду відбулося 13 лютого 2018 року, а розгляд справи по суті почався в квітні 2019 року.

Новини за темою: Засуджений у Білорусі за шпигунство український журналіст Шаройко просить про помилування

МЗС Білорусі заперечує причетність Політики до спецслужб.

Джерело: www.112.ua