Новини України та світу

Луценко заявив, що в України є резерв для обміну ув’язненими з РФ

За словами Луценка, в Україні 2 тис. осіб притягуються до відповідальності за тероризм, тому є можливість обміняти українців з гарантією

Джерело: 112.ua

Луценко заявив, що в України є резерв для обміну ув'язненими з РФ

В Україні є резерв для обміну своїх громадян, які незаконно утримуються в Російській Федерації та на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Про це в кулуарах парламенту заявив генпрокурор Юрій Луценко, трансляцію вів “112 Україна”.

“У мене була з президентом Зеленським розмова буквально позавчора-вчора, що стосується майбутнього обміну. Так от я дуже сподіваюся, що обмін відбудеться “35 до 35″, але є і перспектива. У нас 2 тис. осіб притягуються до відповідальності за тероризм, 1300 з них уже засуджено. Ми можемо обмінювати своїх хлопців з гарантією, і навіть не один до одного”, – заявив Луценко.

На питання, скільки з них (людей, які притягуються до відповідальності за тероризм) громадян Росії, Луценко відповів, що кілька десятків.

“А також більше половини жителі окупованих територій, що перейшли на бік ворога”, – додав Луценко.

Раніше повідомлялося, уповноважені з прав людини в Україні і Росії мають намір звернутися до президентів двох країн з проханням про помилування ряду засуджених. Пізніше з’явилася інформація, що  дата обміну утримуваними особами між Росією і Україною відсувається на невизначений термін.

Джерело: www.112.ua