Новини України та світу

Луценко став на захист Байдена-молодшого: в Україні він не порушував нічого

Луценко став на захист Байдена-молодшого: в Україні він не порушував нічого

З боку українського законодавства Гантер Байден нічого не порушував. А ось в компанії Burisma, де він працював, закон порушували ще до його приходу.

Водночас, за час його перебування на посаді американські слідчі жодного разу не навідувалися в Україну. Про це колишній генпрокурор розповів в коментарі The Washington Post.

З точки зору українського законодавства він нічого не порушував. Гантер Байден не може нести відповідальність за порушення законів керівництвом Burisma, які сталися за два роки до його прибуття,
– наголосив він.

Водночас, Луценко зазначив, що у справі про можливе втручання у вибори в США 2016 року були певні ознаки злочину.

“Якщо говорити про українську змову, я думаю, що були ознаки такого типу втручання”, – сказав він.

Луценко також розповів, що зустрічався з Джуліані взимку 2019-го. За його словами, їх зустріч відбулася у Нью-Йорку, а розмова була довгою, в ході якої був “лише обмін інформацією”.

Що відомо про “український скандал” у Вашингтоні?

У липні під час телефонної розмови Дональд Трамп нібито пообіцяв Володимиру Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До цього причетний син головного суперника Трампа на президентських виборах Джо Байдена, Гантер Байден. Розслідування справи може негативно вплинути на рейтинг суперника Трампа, що вважають втручанням у президентські перегони.

Через телефонний скандал спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про початок формальної процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Зеленського з Трампом. Повний текст українською мовою – читайте тут. Стенограма розмови американського і українського президента засвідчує, що Дональд Трамп таки говорив Володимиру Зеленському, що “було б добре”, якби той вивчив справу Джо Байдена.

26 вересня був опублікований також текст скарги на дії Дональда Трампа. Так, там йдеться про те, що глава Білого дому під час розмови з Зеленським просив:

  • ініціювати чи продовжити розслідування щодо діяльності в Україні ексвіцепрезидента Джо Байдена та його сина Гантера Байдена;
  • допомогти у ймовірному розкритті, що підозри про російське втручання у вибори президента США у 2016 році були ініційовані з України, з конкретним проханням;
  • зустрітись або поговорити з двома особами, яких президент відкрито називає своїми особистими представниками з цих питань, паном Рудольфом Джуліані та генпрокурором Барром, яких президент Трамп кілька разів згадує у парі.
  • Повний текст скарги українською мовою читайте тут.

    Джерело Телеканал новини «24»
    26.09.2019

    Close