Новини України та світу

Липень-2019 став найспекотнішим місяцем на планеті за всю історію метеоспостережень

Через рекордну спеку площа льодовиків в Арктиці та Антарктиді досягла історичного мінімуму

Джерело: 112.ua

Липень-2019 став найспекотнішим місяцем на планеті за всю історію метеоспостережень

Липень поточного року став найспекотнішим місяцем на планеті за всю історію метеоспостережень. Про це свідчать дані кліматичного звіту, опублікованого на сайті Національного управління з дослідження океанів і атмосфери (NOAA).

Вчені повідомляють, що липень-2019 побив попередній рекорд, який був зафіксований в 2016 році. Аномальна спека спостерігалася в різних регіонах Північної та Південної Америки, Азії, Австралії, Нової Зеландії, південної частини Африки, західної – Індійського та Атлантичного океанів і окремих регіонів в західній частині Тихого океану.

Згідно з метеоспостереженнями, місяць липень є найспекотнішим вже п’ять років поспіль. В період з 2005 року було зафіксовано 9 з 10 температурних максимумів. 

Водзночас вчені зазначають, що через рекордно високі температурні показники площа льодовиків в Арктиці та Антарктиді досягла історичного мінімуму. Зокрема, в Арктиці вона скоротилася на 19,8%.

Нагадаємо, що в липні у Києві був зафіксований температурний антирекорд – температура води в Дніпрі в межах столиці вперше після 27 травня стала нижче +20 градусів за Цельсієм.

Джерело: www.112.ua