Новини України та світу

Лідери каталонських сепаратистів отримають до 15 років в’язниці

Державний обвинувач домагався найбільшого тюремного терміну в 25 років для Оріола Хункераса, колишнього заступника керівника каталонського регіонального уряду
Верховний суд Іспанії планує засудити лідерів каталонських сепаратистів до 15 років тюремного ув’язнення за організацію референдуму за незалежність Каталонії в 2017 році.

Про це повідомляє Reuters.

Державний обвинувач домагався найбільшого тюремного терміну в 25 років для Оріола Хункераса, колишнього заступника керівника каталонського регіонального уряду. Але, за даними агентства, суд планує засудити його до 13-15 років позбавлення волі.

Деякі з каталонських лідерів будуть визнані винними у підбурюванні до заколоту і зловживанні державними коштами, але не в більш серйозному звинуваченні в заколоті.

Очікується, що вирок буде оприлюднений на наступному тижні.

Нагадаємо, в травні Європейський суд з прав людини постановив, що в 2017 році іспанські судді на законних підставах заборонили проведення засідання регіонального парламенту Каталонії, на якому тодішній глава уряду Карлес Пучдемон планував проголосити незалежність Каталонії.

Раніше п’ять каталонських політиків ненадовго вийшли з в’язниці, де чекали суду за керівництво рухом за незалежність 2017 року, щоб зайняти свої місця в парламенті Іспанії.

Джерело: www.112.ua