Новини України та світу

Кононенко відреагував на відкриття проти нього кримінальної справи за фактом декларування недостовірної інформації

Нардеп стверджує, що у НАБУ не було підстав для відкриття справи

Джерело: 112.ua

Кононенко відреагував на відкриття проти нього кримінальної справи за фактом декларування недостовірної інформації

Народний депутат України з фракції “Блок Петра Порошенка” Ігор Кононенко прокоментував відкриття проти нього кримінального провадження за фактом декларування недостовірної інформації. Відповідний коментар він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

Кононенко стверджує, що справа проти нього базується на рішенні Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами перевірки його декларації за 2015 рік. При цьому, за словами нардепа, НАЗК посилається на документи за 2017 рік, що не стосуються періоду, який перевірявся.

“Тобто зараз, у 2019 році, відкрито провадження щодо декларації 2015 року, яку перевіряли, беручи до уваги дані 2017 року. Дуже цікаво!”, – написав Кононенко.

Він уточнив, що одна з претензій НАЗК стосувалася рухомого майна, яке не підлягало обов’язковому декларуванню.

Новини за темою: Нацбанк відреагував на інформацію про недостовірність декларації Смолія

“Ще одне питання виникло щодо транспортного засобу. У 2015 році я надав інформацію про зняття з обліку знищеної автівки, про що до НАЗК було надано довідку з органів ДРТЗ МВС України, в якій зазначалися дата реєстрації авто та деталі взагалі. Згідно з процедурою, у 2016-му автівку було знято з обліку. Можливо, реєстр не встиг оновитися, можливо, у НАЗК не розібралися”, – констатував нардеп.

Щодо декларування акцій підприємства Кононенко стверджує, що зазначив їхню вартість станом на дату придбання. Пояснює він це тим, що на момент заповнення декларації з боку НАЗК були відсутні роз’яснення щодо правильності заповнення даних.

“Згідно з законом, декларанту надана можливість внести зміни у декларацію. Це я і зроблю. Тому вважаю заяву про відкриття кримінального провадження, м’яко кажучи, передчасною. Тому що реєструвати кримінальні провадження було б логічно вже після того, як я скористаюся наданим мені законом правом внести зміни та уточнення”, – резюмував Кононенко.

Нардеп додав, що оскаржуватиме рішення НАЗК у тій частині, з якою не згоден.

Новини за темою: НАЗК виявило недостовірну інформацію в деклараціях голови Нацбанку та ще трьох посадовців

Раніше сьогодні стало відомо, що Національне антикорупційне бюро відкрило справу проти народного депутата України з фракції “Блок Петра Порошенка” Ігоря Кононенка за фактом декларування недостовірної інформації.

Джерело: www.112.ua