Новини України та світу

Конгресс США оприлюднив текст доносу на Трампа про тиск на Зеленського

Співробітник американської розвідки стверджує, що стенограму розмови Трампа і Зеленського намагалися засекретити як таку, що нібито містить дані про нацбезпеку США

Джерело: 112.ua

Конгресс США оприлюднив текст доносу на Трампа про тиск на Зеленського

Комітет з розвідки Палати представників США оприлюднив повну версію скарги про тиск з боку президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського у телефонній розмові у липні. Текст можна прочитати на сайті Конгресу.

Скаргу подав співробітник американської розвідки, він зазначає, що особисто не чув розмови, але ознайомлений зі змісту зі слів ряду джерел.

Новини за темою: Трилер “Дзвінок”: Які наслідки матиме стенограма розмови Трампа і Зеленського?

“Я глибоко стурбований тим, що дії, описані нижче, є серйозною або кричущою проблемою, зловживанням або порушенням закону чи виконавчого наказу”, – йдеться в тексті від інформатора.

У документі йдеться, що чиновники Білого дому намагалися приховати стенограму телефонної розмови. Так, стенограму не помістили у архів разом з усіма розмовами – це зробили за порадою юристів Білого дому.

Стенограма зберігалася окремо, це пояснили тим, що вона “містить спеціальні дані, які становлять державну таємницю і є питаннямм нацбезпеки”.

Новини за темою: Білий дім випадково відправив демократам інструкцію, як реагувати на дзвінок Трампа Зеленському

“Я не знаю, чи такі ж заходи були вчинені з метою обмеження доступу до інших записів дзвінка, таких як рукописні нотатки тих, хто слухав цей дзвінок”, – зазначив чиновник.

За інформацією у скарзі, після проведеної розмови – вже 26 липня у Києві був представник Трампа Курт Волкер, який нібито провів для Зеленського інструктаж щодо втілення у життя побажань Трампа, висловлених у телефонному дзвінку.

У скарзі йдеться, що 2 серпня Рудольф Джуліані зустрічався у Мадриді в Іспанії з представником президента Анрієм Єрамком. Відзначимо, що згодом Єрмак підтвердив цю інформацію про зустріч.

Новини за темою: Більшість членів Палати представників підтримує імпічмент Трампа, – The New York Times

Окрім цього, згодом Анрій Єрмак та Іван Баканов літали у Вашингтон до Джуліані.

“Ця скарга є дорожньою картою для нашого розслідування і надає Комітету важливу інформацію, з якої можна ознайомитися з іншими свідками і документами”, – прокоментував скаргу Адам Шифф.

Він запевнив, що розвідка “зробить все можливе”, щоб захистити інформатора.

Зараз виконувач обов’язків директора Національної розвідки США Джозеф Магвайр виступає перед американськими законодавцями щодо розгляду адміністрацією скарги інформатора, що призвела до початку розслідування, результатом якого може стати імпічмент президента Дональда Трампа.

Новини за темою: Байден відреагував на стенограму телефонної розмови Зеленського та Трампа

Як повідомлялося, Дональд Трамп дозволив Білому дому оприлюднити стенограму своєї розмови з Володимиром Зеленським, яка відбулася в липні. 

Вчора Білий дім оприлюднив розшифровку розмови двох президентів, переклад з англійської мови можна почитати тут.

Низка американських ЗМІ опублікувала інформацію про телефонну розмову, яка загрожувала Трампу імпічментом. Йшлося про те, що Трамп 25 липня намагався в телефонній бесіді переконати Зеленського в необхідності розпочати розслідування щодо Гантера Байдена. Низка ЗМІ повідомляла, що Трамп, намагаючись ініціювати розслідування проти сина Байдена, затримував надання Україні військової допомоги. Згодом Трамп заявив, що США вже виділили Україні обіцяну допомогу.

Новини за темою: Трамп не радився з Зеленським перед публікацією стенограми телефонної розмови між ними

Джерело: www.112.ua