Новини України та світу

Коломойський: Спочатку потрібно повернути Донбас, потім – Крим

“Треба відокремити питання Криму і питання Донбасу, як це не сумно звучить”, вважає бізнесмен

Джерело: 112.ua

Коломойський: Спочатку потрібно повернути Донбас, потім - Крим

Україні потрібно почати з мирного визволення Донбасу на умовах скасування частини санкцій ЄС проти Росії, і лише потім підняти питання анексованого Криму. Таку позицію висловив олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю “Цензор.net”.

“Є два види санкцій. Спочатку санкції були введені за Крим, а потім після 17-го липня, коли вони збили “Боїнг”, були введені санкції по Донбасу. І росіяни від них реально страждають. Тому я вважаю, що ми можемо запропонувати їм зняти частину санкцій, які стосуються Донбасу, для нас це вигідна переговорна позиція. Треба повертати Донбас зараз. Ну, а потім пройде кілька років, Росія нестійка, там завжди можлива раптова зміна влади, і ми візьмемо своє, якщо підготуємося. Якщо ми відпрацюємо механізм поступок – наша земля в обмін на санкції, значить це працює, і ми в наступне вікно можливостей досягнемо більшого і по Криму”, – вважає Коломойський.

За його словами, “треба відокремити питання Криму і питання Донбасу, як би це сумно не звучало”.

Він пояснив, чому послідовність саме така: “Так, і там і там Україна, ми від цього не відмовляємося. Але ми просто починаємо відкручувати процес у зворотному порядку. Санкції за Донбас були введені останніми, і тому ми починаємо саме з них, все логічно”.

Ігор Коломойський висловив упевненість, що погоджуватися на зняття санкцій з Донбасу можна при виконанні Росією трьох умов: “Коли на Донбасі настав мир – це раз, коли Росія виведе свої війська – це два, коли ми відновимо контроль України над державним кордоном – це три. Після виконання умов санкції знімаються”.

Новини за темою: Коломойський – РосЗМІ: Порошенко врятував країну від вас

Нагадаємо, Євросоюз ввів санкції проти Росії 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні. Вони були посилені у вересні 2014 року. 19 березня 2015 року Європейська рада пов’язала термін дії санкцій з повним виконанням мінських угод. Заходи стосуються фінансового, енергетичного та оборонного секторів, а також товарів подвійного призначення.

Новини за темою: Коломойський: Я і зараз називаю події на Донбасі громадянським конфліктом, але РФ є його спонсором

Джерело: www.112.ua