Новини України та світу

Клімкін звернувся до ПАРЄ через жорстокість на протестах у Москві

Клімкін звернувся до ПАРЄ через жорстокість на протестах у Москві

Деякі європейські політики аргументували повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи турботою про російське громадянське суспільство.

Натомість жорстокість проти протестувальників у Росії лише зростає, про це написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Він також зазначив, що дуже хочеться почути думку прихильників повернення Росії до ПАРЄ після масових арештів, коли більшу частину представників цього громадянського суспільства кинули за грати.

З кожним роком під час протестів у Москві затримують все більше людей, роблять це чим далі, тим жорстокіше і масштабніше. Страшна російська реальність і арифметика. Мабуть, скоро посадять пів-Москви,
– написав він.

У Москві 27 липня затримали 1127 протестувальників. Поліція жорстко зачищала центральні вулиці російської столиці від активістів. В декого поламані ноги, у багатьох – розбиті голови. 

Чому у Москві люди вийшли на протести?Акцію біля московської мерії 27 липня анонсував опозиційний політик Олексій Навальний. Люди зібралися на підтримку кандидатів від опозиційних сил, котрим офіційно відмовили в реєстрації на виборах до міської думи російської столиці.

Опозиціонери стверджували, що зібрали необхідну кількість підписів для реєстрації кандидатами в депутати (3% підписів від загальної кількості жителів свого округу). Перевіривши ці підписи, виборчкоми відмовилися реєструвати більшість кандидатів від опозиції.

Основною причиною відмов був брак у підписних листах: виборчкоми начебто знаходили неточності в заповненні, помилки в паспортних даних і “мертві душі” – прізвища людей, які вже померли.

Джерело Телеканал новини «24»
28.07.2019

Close