Новини України та світу

Кличко подав до суду на Гончарука та Богдана через рішення звільнити його з посади голови КМДА, – ЗМІ

У Кабінеті міністрів та Офісі президента поки що на подані позови не відреагували

Джерело: 112.ua

Кличко подав до суду на Гончарука та Богдана через рішення звільнити його з посади голови КМДА, - ЗМІ

Міський голова Києва Віталій Кличко позивається до Кабінету міністрів, прем’єр-міністра Олексія Гончарука та керівника Офісу президента Андрія Богдана через рішення про звільнення його з посади голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Відповідні адміністративні позови подані до Окружного адміністративного суду Києва, передає “Радіо Свобода”.

Зокрема, в одному з позовів Кличко вимагає визнати протиправними дії уряду щодо внесення президенту подання від 4 вересня про звільнення і просить скасувати відповідну пропозицію прем’єра Гончарука.

Вимоги у позові він аргументує тим, що “повноваження Кличка Віталія Володимировича, як Київського міського голови становлять п’ять років і завершуються не раніше ніж 16 листопада 2020 року. Таким чином, враховуючи, наведені вище положення щодо того, що жодна особа, окрім Київського міського голови, не може бути призначена головою Київської міської державної адміністрації, то повноваження Кличка Віталія Володимировича, як законно призначеного голови КМДА, також, не можуть бути припинені раніше за 16 листопада 2020 року”.

Новини за темою: Кличко просить Раду розпустити Київраду

Другий позов Кличко подав проти Богдана, в якому зазначив, що той, на його думку, перевищив свої повноваження, коли подав лист до Кабміну, який став підставою розгляду урядом подання на звільнення з посади голови КМДА. У позовній заяві Кличко наголосив, що такі питання – виключні повноваження президента й уряду.

“Своїми діями Андрій Богдан, найімовірніше, вчинив кримінальне правопорушення, коли, перевищивши свої повноваження, передбачені чинним законодавством, звернувся до Кабміну. Кабмін взяв участь у цьому правопорушенні і, найімовірніше, вони спробують втягнути президента. Це може спричинити незаконні дії президента в тому числі, оскільки президент говорив, що він сам готовий піти у відставку, якщо він на один крок порушить українське законодавство. Для того, щоб запобігти ситуації, ми і звернулися з відповідними позовами. І будемо далі розбиратися. Якщо побачимо достатньо підстав для звернення в правоохоронні органи, найближчим часом будуть підготовлені відповідні заяви”, – пояснив “Радіо Свобода” адвокат Олексій Шевчук, який представляє інтереси Кличка у цих справах.

У Кабінеті міністрів та Офісі президента поки що на подані Кличком позови не відреагували.

Новини за темою: Кличко пообіцяв сприяти аудиту КМДА

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів схвалив звільнення Кличка з посади голови КМДА, яке було ініційовано Офісом президента. Попередній склад Кабінету міністрів відмовився розглядати питання про звільнення Кличка з посади голови КМДА. 

Нещодавно повідомлялося, що президент Володимир Зеленський просив Кабінет міністрів звільнити Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Керівник Офісу президента Андрій Богдан заявляв, що Кличко втратив контроль над столицею, а в КМДА є так званий інститут “смотрящих”.

Джерело: www.112.ua