Новини України та світу

Китай відреагував на спроби США переконати Україну не продавати “Мотор Січ”

У КНР наполягають, що більшість країн можуть самостійно приймати рішення у зовнішній політиці

Джерело: 112.ua

Китай відреагував на спроби США переконати Україну не продавати "Мотор Січ"

На відміну від “американського пріоритету” Китай дотримується принципу співпраці на взаємовигідних умовах. Так офіційний представник МЗС КНР Ген Шуан прокоментував інформацію про спроби США переконати Україну не продавати “Мотор Січ”, передає прес-служба відомства.

“На відміну від концепції “американського пріоритету”, якого дотримується дехто в Сполучених Штатах, Китай здійснює співробітництво в рамках концепції “Один пояс і один шлях” з більш ніж 160 країнами та міжнародними організаціями, включаючи Україну, і завжди дотримується принципу взаємного співробітництва, спільного зростання і постійно досягає взаємної вигоди”, – заявив Ген Шуан.

За його словами, така співпраця – це безпрограшний варіант для України.

“Я вважаю, що більшість країн світу можуть самостійно приймати політичні рішення, які відповідають їх власним інтересам, на основі об’єктивних фактів”, – зазначив представник зовнішньополітичного відомства Китаю.

Нагадаємо, дві китайські компанії Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України угоду купівлі понад 50% акцій запорізького заводу “Мотор Січ”.

Антимонопольний комітет України у липні цього року почав розгляд справи про придбання концерном “Укроборонпром” і китайською компанією Skyrizon спільного контролю над підприємством “Мотор Січ”.

Новини за темою: На підприємстві “Мотор Січ” заявили, що зустрічі з радником Трампа Болтоном не було

Нагадаємо, раніше видання The Wall Street Journal повідомляло з посиланням на джерела, що помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон спробує переконати керівництво підприємства “Мотор Січ” і владу України не укладати угоду з Пекіном про продаж підприємства.

Сам Болтон підтвердив, що постарається переконати українську владу в небезпеці співпраці з китайцями, але відмовився коментувати питання, пов’язані з “Мотор-Січ”.

Джерело: www.112.ua