Новини України та світу

Кенія стала державою-експортером нафти

Кенія стала державою-експортером нафти

Джерело: 112.ua

Оригінал на сторінці Олександра Мішина в Facebook

Східноафриканська країна Кенія долучилася до клубу держав-експортерів нафти. Цього тижня з кенійського нафтового терміналу Кіпеву, що у порту Момбаса, в напрямку Малайзії було відправлено танкер Mv Celsius Riga з вантажем сирої нафти в обсязі 200 тисяч барелів.

Кенія стала державою-експортером нафти

Це поворотний момент у кенійській історії, як заявив президент Кенії Ухуру Кеніатта, додавши, що країна потребує миру, посилення боротьби з корупцією та чесного використання прибутків від ресурсів країни. Після цього на борту танкеру він розгорнув кенійський державний прапор.

Покупцем першої партії кенійської нафти стала китайська компанія China National Chemical Corporation (ChemChina UK Ltd), а її вартість склала 12 млн доларів. Сорт нафти має назву “Туркана” від місцевості, де вона видобувається.

Уряд досяг з місцевим урядом графства Туркана угоди про розподіл прибутків від продажу нафти за схемою 75% – уряду, 20% – місцевому уряду Туркани, 5% – місцевій громаді.

Уряд Кенії планував розпочати експорт нафти ще в січні 2019 року, але виникли проблеми з транспортуванням. Поки відсутній нафтопровід від нафтових родовищ до нафтового терміналу, тому нафту перевозять в автоцистернах на зберігання до НПЗ Момбаса.

Перед реалізацією першої партії було накопичено 400 тисяч барелів для завантаження на танкери. Такий спосіб транспортування нафти отримав назву EOPS – рання нафтова пілотна схема. Її зміст полягає в тому, що 110 автоцистерн (місткість кожної = 150 барелів) перевозять 2 тисячі барелів нафти на добу.

Одне коло автоцистерни складає 10 діб. У майбутньому планується будівництво нафтопроводу “Локічар-Ламу”, його буде проектувати та реалізовувати консорціум Tullow Oil, Africa Oil и Maersk Oil.

Поклади родовища Локічара оцінюються у 560 млн барелів нафти. Нафта в країні була знайдена в 2012 році, і нині обсяги її видобутку досягають 80 тисяч барелів на добу, до 2022 року планується вихід на рівень видобутку у 100 тисяч барелів на добу.

Кенія стала державою-експортером нафти

Геологічною розвідкою займається компанія Tullow Oil. Втім, виявлені запаси нафти можуть бути лише малою часткою потенційно значно більших запасів, що сконцентровані в районі Великої рифтової долини.

Якщо до 2022 року Кенія вийде на рівень видобутку в 100 тисяч барелів нафти на добу, її поточних розвіданих запасів вистачить на 20 років видобутку.

За поточної ціни нафти у 60 доларів за барель прибуток складатиме 2,1 млрд доларів на рік. Для прикладу поточна вартість усього кенійського експорту складає 5,1 млрд доларів.

Президент Кеніатта вважає, що нафтовидобуток скоро стане другою статтею прибутку Кенії після туризму і випередить прибутки від експорту чаю та квітів.

28 серпня стало відомо, що катарська та американська нафтові компанії придбали ліцензії на геологічне дослідження та пробне буріння нафти на 5 шельфових блоках біля узбережжя Кенії в Індійському океані. Пробне буріння заплановане на першу половину 2020 року. Кенія поступово стає вагомими гравцем на ринку нафти.

Нігерії вже зараз варто задуматися про своє майбутнє, бо через корупцію та безпекові проблеми інвестори можуть покинути країну та перейти до більш стабільних та прозорих контрагентів на Сході Африки.

Олександр Мішин

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]


Джерело: www.112.ua