Новини України та світу

Його слова – класичний шантаж, – демократи на слуханнях у Конгресі звинуватили Трампа у зраді

Його слова – класичний шантаж, – демократи на слуханнях у Конгресі звинуватили Трампа у зраді

Президент США Дональд Трамп зрадив власну присягу та спробував використати нагальну потребу України в американській підтримці на свою користь.

Глава Білого дому діяв, як класичний шантажист. Такі слова про Дональда Трампа 26 вересня прозвучали у стінах Конгресу США. З гучною заявою там виступив голова Розвідувального комітету Палати представників Адам Шифф. Про це повідомляє “Укрінформ”.

Трамп зрадив власній присязі про захист нашої національної безпеки та зрадив присязі про захист нашої конституції,
– наголосив він.

Він додав: зі стенограми видно, як президент Зеленський намагався здобути прихильність Трампа і чітко заявив, що потребує підтримки у протистоянні з російською агресією. Натомість, глава Білого дому спочатку згадує, що “США зробили так багато для України”, а потім фактично наполягає на розслідуванні справи, до якої причетний його головний конкурент.

Відповідь Трампа звучить як класичний кримінальний шантаж,
– наголошує Шифф.

У відповідь на нищівну критику американського лідера, консерватори заявили, що демократи занадто політизують ситуацію та продовжують вести інформаційну війну проти Трампа.

Що відомо про скандальну розмову Зеленського з Трампом?

У липні під час телефонної розмови Дональд Трамп нібито пообіцяв Володимиру Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До цього причетний син головного суперника Трампа на президентських виборах Джо Байдена, Гантер Байден. Розслідування справи може негативно вплинути на рейтинг суперника Трампа, що вважають втручанням у президентські перегони.

Через телефонний скандал спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про початок формальної процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Зеленського з Трампом. Повний текст українською мовою – читайте тут. Стенограма розмови американського і українського президента засвідчує, що Дональд Трамп таки говорив Володимиру Зеленському, що “було б добре”, якби той вивчив справу Джо Байдена.

26 вересня був опублікований також текст скарги на дії Дональда Трампа. Так, там йдеться про те, що глава Білого дому під час розмови з Зеленським просив:

  • ініціювати чи продовжити розслідування щодо діяльності в Україні ексвіцепрезидента Джо Байдена та його сина Гантера Байдена;
  • допомогти у ймовірному розкритті, що підозри про російське втручання у вибори президента США у 2016 році були ініційовані з України, з конкретним проханням;
  • зустрітись або поговорити з двома особами, яких президент відкрито називає своїми особистими представниками з цих питань, паном Рудольфом Джуліані та генпрокурором Барром, яких президент Трамп кілька разів згадує у парі.
  • Повний текст скарги українською мовою читайте тут.

    Джерело Телеканал новини «24»
    26.09.2019

    Close