Новини України та світу

Гройсман збирається перезапустити конкурс щодо газоносної ділянки “Дельфін” у Чорному морі

Раніше цей конкурс виграла компанія екс-депутата Держдуми Іллі Пономарьова Black Sea Trident

Джерело: 112.ua

Гройсман збирається перезапустити конкурс щодо газоносної ділянки "Дельфін" у Чорному морі

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман збирається перезапустити конкурс з розробки газоносного ділянки “Дельфін” в Чорному морі, який виграв екс-депутат Держдуми Ілля Пономарьов. Про це Гройсман написав на своїй сторінці в Facebook.

“Коли ми оголосили цей конкурс, розраховували на участь у ньому світових лідерів рівня Shell або Exxon. Хід конкурсу та його результати, які визначила міжвідомча комісія при Міненерго, показали, що конкурс був недостатньо представницьким, недостатньо конкурентним і в цілому не виправдав очікувань в частині приходу на наш ринок гравців вищої світової ліги газовидобувників”, – написав прем’єр.

Гройсман повідомив, що запропонує уряду розглянути можливість оголошення нового конкурсу для залучення компанії з видобутку газу на українському шельфі Чорного моря.

“Для України це питання не тільки енергетичної незалежності, але і геополітики, враховуючи безпосередню близькість газоносних ділянок в окупованому Криму”, – підкреслив він.

Нагадаємо, що компанію Black Sea Trident екс-депутата Держдуми Іллі Пономарьова визнали переможцем конкурсу по розробці на підставі угоди про розподіл продукції (УРП) вуглеводневої ділянки “Дельфін” на шельфі Чорного моря.

Всього в конкурсі брали участь чотири компанії: Caspian Drilling International Ltd, приватне акціонерне товариство “Укрнафтобуріння”, Frontera Resources і Trident Black Sea.

Trident Black Sea – спеціально створена під конкурс компанія, яка на 90% належить Trident Acquisitions Corp і ще на 10% – ірландської San Leon Energy, яка веде видобуток в Албанії, Ірландії, Нігерії, Польщі та Іспанії, маючи портфоліо з 17 ліцензій в цих країнах. Крім того, є власний флот для проведення сейсмічних досліджень.

У травні 2019 року Пономарьов отримав українське громадянство.

Будучи в 2014 році депутатом Державної Думи РФ, Пономарьов єдиний проголосував проти окупації Криму. У жовтні 2015 року Держдума РФ дала Генеральній прокуратурі дозвіл на укладення Пономарьова під варту за підозрою в пособництві в розтраті $750 тис. рахунок коштів інноваційного фонду “Сколково”. Через рік Пономарьова в РФ позбавили депутатського мандата “за невиконання посадових обов’язків”.

Джерело: www.112.ua

Close