Новини України та світу

Гончарук розповів, що чекає на Укрзалізницю та інші державні підприємства

Гончарук розповів, що чекає на Укрзалізницю та інші державні підприємства

Новий уряд планує вивести всі державні та комунальні підприємств з відання міністерств та створити окремий холдинг, який ними займатиметься. Крім цього, прем’єр Олексій Гончарук виступає за проведення “великої приватизації”.

Як розповів Гончарук журналістам в п’ятницю, особисто його позиція – “чим менше держави в економіці, тим краще”. Щоправда, деякі підприємства все одно залишаться за державою, зокрема, Укрзалізниця.

Залишаться підприємства, які є стратегічними – та ж “Укрзалізниця”. Там є частина, яка не може бути приватизована – залізничне полотно,
– зазначив міністр.

Водночас Гончарук пропонує поділити “Укрзалізницю” на трьох операторів, лише один з яких – якому належатиме залізничне полотно – повинен залишитися у власності держави.

“Те, що може бути і є природною монополією, де не може бути конкурентного ринку можна залишати державі. І то я б заводив туди приватний капітал на міноритарну частку, щоб він стимулював розвиток”, – зазначив прем’єр-міністр.

Крм цього, в уряді обговорюють ідею створення державного холдингу, якому будуть підпорядковуватись державні та комунальні підприємства, які наразі закріплені за окремими міністерствами.

“Щоб у кожного міністра не було цих грон, що висять на балансі. З-під Кабміну це потрібно забрати, політики взагалі не повинні цим займатися. Це повинен бути окремий менеджмент. І у нас є попередня домовленість з сильною особистістю, яка очолить процес створення цього холдингу”, – сказав Гончарук.

Гончарук розповів, що чекає на Укрзалізницю та інші державні підприємства

Хто є хто в новому Кабінеті міністрів / Інфографіка 24 каналу

Джерело Телеканал новини «24»
30.08.2019