Новини України та світу

Гібридна агресія на воді: Росія перекрила чверть Чорного моря

Гібридна агресія на воді: Росія перекрила чверть Чорного моря

Реєстр міжнародних приписів мореплавцям свідчить, що з 24 липня 2019 року Росія перекрила п’ять районів у Чорному морі. Загалом площа цих районів – 118 тисяч 570 квадратних кілометрів, а це аж чверть від усієї площі Чорного моря.

Перекриті Росією райони зачепили навіть традиційні міжнародні морські шляхи до Болгарії, Грузії, Румунії та України. Російські приписи майже блокують морське сполучення з цим країнами, пише “Український мілітарний портал”.

Мовиться про міжнародні приписи 0817/2019, №280, №287A та №287B. Термін дії, вказаний у них – до 19 серпня. А от чітка причина – не вказана. Частину перекритих ділянок називають “небезпечними для навігації та плавання”, частина ж закрита для проведення заходів бойової підготовки.

Гібридна агресія на воді: Росія перекрила чверть Чорного моря

Експерти УМП вважають, що у РФ навіть немає ресурсів, щоб реально контролювати перекриті райони.Тому варто розглядати ці дії Росії як черговий акт гібридної агресії на морі. Причому вже не тільки проти України, а й проти інших країн Чорноморського регіону.

Примітно, що саме 24 липня СБУ затримала російський танкер NEYMA. Танкер, який за прямим наказом ФСБ блокував українські військові кораблі та допомагав брати у полон українських моряків у Керченській протоці.

Джерело Телеканал новини «24»
28.07.2019