Новини України та світу

Генпрокуратура очікує на співпрацю з Мін’юстом США щодо справи “чорної бухгалтерії” Януковича

В США розглядатимуть це питання після судових процесів над Крейгом

Джерело: 112.ua

Генпрокуратура очікує на співпрацю з Мін'юстом США щодо справи "чорної бухгалтерії" Януковича

Відділ спецрозслідувань української генпрокуратури очікує на співпрацю з Мін’юстом США щодо справи “чорної бухгалтерії” Януковича, а також розтрат бюджетних коштів у 2012 році. Україна направила запит до США, там пообіцяли, що роздивляться це питання після розгляду важливих судових процесів в Америці. Про це повідомив начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає “Голос Америки”.

“В Мін’юсті США нам відповіли, що поки тривають судові процеси в Америці, то наші доручення, які пов’язані з розслідуванням щодо пана Крейга (колишнього юриста Білого дому – ред.), не можуть бути виконані, й про результати нас повідомлять додатково”, — сказав український спецпрокурор.

Зазначається, що судовий процес над Крейгом має закінчитися вже найближчим часом.

Видання уточнює, що наразі Генпрокуратура розслідує розтрату коштів Міністерства юстиції у 2102 році, а саме оплату роботы над звітом про суд над Юлією Тимошенко, який виконала американська юридична компанія Skadden.

“Для того, щоб дати правову оцінку учасникам використання цих коштів, в тому числі з американської сторони, для нас важливо отримати документи. І допитати, зокрема представників юридичної фірми Skadden, Пола Манафорта”, —зазначив Горбатюк.

Також він розповів, що на допит до прокуратурі викликали Віктора Пінчука, який за свідченнями, заплатив за роботу велику суму грошей. Але на допит він так не з’явився.

Грег Крейг – колишній юрист Білого дому і партнер фірми Skadden. Крейга звинувачують у прихованій роботі на Януковича. Саме його фірма на призвання Мін’юсту України працювала над звітом суду над Тимошенко.  

Джерело: www.112.ua