Новини України та світу

Геннадій Буткевич планує залучити 1 млрд дол. інвестицій у виробництво ядерного палива в Україні, – ЗМІ

Співзасновник компанії “Атомні енергетичні системи України” (АЕСУ), співвласник мережі супермаркетів “АТБ” Геннадій Буткевич заявив про готовність залучити 1 млрд дол. в проект по розробці уранових родовищ на території України. Він це він повідомив в ексклюзивному інтерв’ю виданню “Цензор.нет”, пише zn.ua.

Джерело: 112.ua

“Ми ведемо переговори з іноземними інвесторами і урядами, зацікавленими у розвитку енергетики. На першому етапі плануємо завести в Україну близько 1 млрд дол. інвестицій на розвиток видобутку корисних копалин, будівництво ГЗК і так далі. Ми вибудовуємо вертикально інтегровану компанію”, – розповів Геннадій Буткевич.

На його думку, в Україні необхідно створити загальнодержавний реєстр природних ресурсів.

“Що таке справжня незалежність? Це фінансова незалежність. Давайте для цього зрозуміємо – а скільки ми коштуємо насправді? Давайте проведемо аудит! Нам не треба винаходити велосипед, давайте підемо дорогою Австралії. Якщо ми хочемо бути незалежною державою, ми повинні провести інвентаризацію природних ресурсів і поставити їх на баланс. Таким чином, підвищивши кредитний рейтинг країни”, – впевнений Геннадій Буткевич.

За словами співзасновника АЕСУ, перші 300 млн долл. інвестицій можуть з’явитися в Україні вже у найкоротші терміни. “1 млрд дол, думаю, заведемо протягом трьох років.  2 млрд дол. – до п’яти років. При цьому ми не збираємося просити допомоги у держави. Нам просто не треба заважати”, – каже Геннадій Буткевич.

Нагадаємо, в 2017 році Державна служба геології та надр України видала ТОВ “АЕСУ” дозвіл на розробку чотирьох родовищ уранових руд. Ліцензії видані терміном на 5 років. Через різні судові заборони АЕСУ не могла почати розробку родовищ перші 2 роки дії ліцензій.

Джерело: www.112.ua

Close