Новини України та світу

Фонд гарантування вкладів ліквідував банк соратника Януковича

Фонд гарантування вкладів ліквідував банк соратника Януковича

Фонд гарантування вкладів припинив держреєстрацію ПАТ “Реал Банк” як юридичної особи. Відтак ліквідація товариства вважається завершеною, а сам банк – ліквідованим. Примітно, що банк належав олігарху з оточення Януковича Сергію Курченку.

Вимоги кредиторів до банку, які були незадоволені через брак його майна, вважаються погашеними, повідомляє Фонд гарантування вкладів.

Таким чином припинено повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб як ліквідатора ПАТ “Реал Банк”.

Ключовим інвестором “Реал Банку” є власник “Брокбізнесбанку”, який належить групі компаній ВЕТЕК Сергія Курченка. Хоча на сайті НБУ зазначається, що власники істотної участі у “Реал Банку” відсутні.

Що відомо про Сергія Курченка та ліквідацію банку?Сергій Курченко – український олігарх, якого пов’язують з Вікторем Януковичем та Ринатом Ахметовим у дореволюційні часи. Під час Євромайдану бізнесмен втік з України і відтоді переховується в Росії. Курченко потрапив під санкції у США, Україні та країна Євросоюзу.

У 2013 році група компаній ВЕТЕК, яка належить олігарху, увійшла до харківського банку “Реал Банк”. З 2014 року триває процес ліквідації банку, а Генеральна прокуратура завершила розслідування щодо Курченка, в якому, зокрема, йдеться про відмивання 4,7 мільйона гривень через банк “Реал”.

Джерело Телеканал новини «24»
31.07.2019