Новини України та світу

Філарет “без поважної причини” не прийшов на Священний Синод ПЦУ

Філарет "без поважної причини" не прийшов на Священний Синод ПЦУ

У Київській православній богословській академії під головуванням митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбулося чергове засідання Священного Синоду Православної Церкви України. Утім, почесний патріарх Філарет його проігнорував.

Синод ПЦУ відбувся у суботу, 27 липня. Головною темою було обурення тривалим насильством російської окупаційної влади проти Православної Церкви України в Автономній Республіці Крим. Про це мовиться на офіційному сайті ПЦУ.

У засіданні взяли участь усі члени Синоду, окрім почесного патріарха Філарета (без поважної причини) та архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона (з поважної причини)”, – кажуть у ПЦУ.

Філарет "без поважної причини" не прийшов на Священний Синод ПЦУ

Коротко про конфлікт у ПЦУ

Патріах Філарет вже багато говорив про незгоду з уставами ПЦУ, звинувачував митрополита Епіфанія у порушенні домовленостей: мовляв, на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року домовилися, що ПЦУ керуватиме Філарет, а Епіфаній лише представлятиме церкву за кордоном. 

20 червня 2019 року патріарх провів так званий “Собор УПЦ КП”. Там він заявив про відновлення діяльності Київського патріархату. Ще ж і надто – учасники зборів відкинули Томос. За їх словами, документ ставить ПЦУ у залежність від Константинополя.

Синод ПЦУ, який зібрався у відповідь на “собор Філарета”, позбавив почесного патріарха його права управління Київською єпархією. Однак не вилучив його зі складу єпископату ПЦУ “за особливі заслуги в минулому”.

Липневі новини про патріарха філарета

 • 20 лип
  2019

  Хочуть відправити на спокій, – Філарета розлютили розмови про його хворобу

 • 10 лип
  2019

  Правда через ворожий голос, – Філарет у дивний спосіб пояснив, навіщо говорив з “Россия 24”

 • 8 лип
  2019

  ПЦУ: перед Собором Філарет вживав ліки, які різко погіршили його здоров’я

 • 7 лип
  2019

  У ПЦУ відреагували на інтерв’ю Філарета для “Росія 24”

 • 7 лип
  2019

  Філарет на “Росія 24” розкритикував Томос та ПЦУ

 • 2 лип
  2019

  Співпраця з КДБ – не гріх: Філарет зробив неоднозначну заяву

Джерело Телеканал новини «24»
27.07.2019