Новини України та світу

Елладська церква де-факто визнала Православну церкву України, – Епіфаній

Представники цієї церкви брали участь у літургії разом з ПЦУ

Джерело: 112.ua

Елладська церква де-факто визнала Православну церкву України, - Епіфаній

Православна церква України (ПЦУ) вже де-факто визнана Елладською церквою. Про це напередодні заявив митрополит Епіфаній після хресого ходу, повідомляється на сайті церкви.

Новини за темою: У Києві завершилася хресна хода ПЦУ

“На Божественній літургії (до святкування 1031-ї річниці хрещення Руси-України, – ред.) уже брали участь представники Елладської православної церкви. Також наш архієрей співслужив з представниками Елладської Церкви у Фессалоніках, що засвідчує, що де-факто Елладська Церква визнає автокефалію нашої Української Православної Церкви”, – сказав Епіфаній.

До молитовного відзначення долучилися представники також і Вселенського патріархату.

Новини за темою: День Хрещення Русі: У Києві ПЦУ проводить свою першу хресну ходу

Нагадаємо, що 8 січня 2019 року священний Синод Елладської православної церкви на своєму засіданні не  визнав Православну церкву України, а передав це питання на розгляд найвищого адміністративного органу – Собору Ієрархії.

Новини за темою: ПЦУ позбавила Філарета прав на київські єпархії та монастирі

Як повідомлялося, під час Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. 6 січня він отримав Томос про автокефалію Православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Відзначимо, що Елладська православна церква є частиною Грецької православної церкви – автокефальна помісна православна церква, має статус державної у Греції.

Новини за темою: У ПЦУ розвінчали міф про заборону сидіти у храмах

Джерело: www.112.ua