Новини України та світу

Експерти підтвердили справжність похмурого автопортрета Ван Гога, написаного в стані психозу

Експертиза тривала близько шести років
Дивний автопортрет задумливого Ван Гога, який протягом десятків років піддавали сумнівам, нарешті визнали справжнім. 

Як повідомляє The Guardian, ретельні дослідження, проведені Музеєм Ван Гога в Амстердамі, показали, що художник виконав незвичайний автопортрет, коли страждав психозом. Картина написана влітку 1889 року в лікарні для душевнохворих у Сен-Ремі-де-Прованс.

Музей в Осло купив картину в 1910 році. А в 1970-му виникли сумніви в її достовірності – історія походження картини була невідомою, а стиль і кольори здалися нетиповими для Ван Гога. У 2014 році музей в Осло попросив експертів нідерландського Музею Ван Гога провести повну експертизу твору мистецтва.

Експертиза тривала близько шести років.

“На основі стилю, техніки, матеріалу, походження і особливої іконографії дослідники тепер можуть підтвердити, що сумніви були невиправданими”, – відзначили в амстердамському музеї. 

Це єдина відома робота, написана художником в той час, коли він страждав від психозу. В Сен-Ремі ван Гог написав ще два відомих автопортрета, які знаходяться в Національній галереї мистецтв у Вашингтоні і в Музеї Д’Орсе в Парижі. Їх художник створив кількома тижнями пізніше – коли вже оговтався від психічного захворювання.

Як повідомлялося раніше, картина Леонардо да Вінчі “Рятівник світу” зникла з філії Лувра в ОАЕ.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close