Новини України та світу

Експерт: У Зеленського є всі важелі, щоб взяти судову систему під власний контроль, це може стати для нього пасткою

Експерт: У Зеленського є всі важелі, щоб взяти судову систему під  власний контроль, це може стати для нього пасткою

Джерело: 112.ua

У президента України Володимира Зеленського є всі важелі, щоб взяти судову систему під свій власний контроль, це може стати для нього пасткою. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” сказав журналіст Сергій Лямець.

“Судова реформа є однією з найбільш важливих, хоча люди вважають, що, наприклад, інші реформи важливіші. Ні, судова реформа, суди – це те місце, куди ти маєш іти кожного разу, якщо машина потрапила у яму на дорозі, якщо комунальники нарахували якийсь підвищений тариф. Тобто, це є прямий інструмент захисту нашого інтересу”, – сказав він.

“Тому я розумію Володимира Зеленського, який ставить судову реформу на одне з перших місць. На нас, я гадаю, чекає докорінна зміна усього цього, але ми – ми це я маю на увазі Володимира Зеленського – він може потрапити у дуже характерну пастку, у яку може потрапити будь-який президент. Зараз у президента є всі важелі, щоб взяти судову систему під свій власний контроль, тобто, зробити таке телефонне право, коли я можу набрати будь-якого суддю і надати йому вказівку, який вирок виносити за тим чи іншим рішенням”, – додав Лямець.

“Чи суддя може розуміти, що над ним висить такий топор, і цей топор у вигляді ВККС, це кваліфікаційна комісія, це вища рада правосуддя, і цей топор може опуститися йому на голову у будь-якому разі, якщо він виносить рішення проти певних людей, які співпрацюють з владою. Якщо Володимир Зеленський наважиться на повне перезавантаження судової системи, що я маю на увазі? Це від самого початку ще раз перепротестувати всіх суддів, але не за тими хибними критеріями, які були під час Порошенка”, – резюмував він.

Як повідомлялося, в Адміністрації президента незадоволені судовою реформою, яку провели попередники, адже останнім часом уже реформовані суди ухвалюють рішення, які суперечать законодавству. В АП вирішили зробити ревізію реформи і перезапустити її.

Джерело: www.112.ua

Close