Новини України та світу

Експерт розповів, що має стати результатом зустрічі Зеленського та Трампа

Експерт розповів, що має стати результатом зустрічі Зеленського та Трампа

Президент України Володимир Зеленський та його американський колега Дональд Трамп повинні зустрітися і результатом їх зустрічі мають бути як економічні домовленості.

Так і більше залучення США до переговорних форматів з Росією, повідомляє міжнародний експерт у сфері економіки й політики Андерс Аслунд, повідомляє “Укрінформу”.

“Результатом зустрічі  має бути більш активна участь США у перемовинах з Росією. Аби США брали участь у роботі мінської групи, аби вона набула нової форми”, – наголосив Аслунд.

Він наголосив, що Росія “сприйматиме серйозно лише ті формати, у яких бере участь США”.

З американської точки зору, Трамп, безсумнівно, має певні економічні інтереси, щодо певних замовлень від України,
– зазначив Аслунд.

Він додав, що покладає високі сподівання на Володимира Зеленського і його зусилля з проведення реформ, водночас усвідомлює, що концентрація влади в руках однієї політичної сили несе і ризики для демократії.

Що відомо про контакти Зеленського і Трампа?

Одразу після своєї інавгурації новоспечений президент України Володимир Зеленський висловив бажання зустрітися з американським президентом Дональдом Трампо . Тоді він назвав США “потужним і дуже серйозним партнером для України, передусім, у подоланні агресії Росії”.

У червні посол України у США Валерій Чалий сповістив, що Дональд Трамп уже надіслав запрошення Зеленськом , і воно має “чіткі сигнали”. За словами самого Зеленського, він сподівається на візит до Сполучених Штатів ще до кінця літа 2019 року.

25 липня відбулася успішна телефонна розмова Зеленського і Трампа і вони одразу знайшли спільну мову. Американський президент привітав Україну з успішним проведенням вільних і демократичних парламентських виборів, а Зеленського – з перемогою партії “Слуга народу”. Він також пообіцяв Україні незмінну підтримку з боку США.

Джерело Телеканал новини «24»
29.07.2019