Новини України та світу

Екс-голова НКРЕКП Дмитро Вовк разом з дружиною та дітьми виїхав у Бельгію, – суд

Постановою Вовка оголошено у міжнародний розшук у зв’язку з переховуванням від органів досудового розслідування та суду

Джерело: 112.ua

Екс-голова НКРЕКП Дмитро Вовк разом з дружиною та дітьми виїхав у Бельгію, - суд

Колишній голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк разом з дружиною та дітьми виїхав у Брюссель, що у Бельгії. Про це йдеться в матеріалах суду на сайті судового реєстру.

Повідомляється, що Вовк залишив територію України 28 квітня, а його дружина і діти 20 квітня.

“Постановою старшого детектива 14.08.2019 року Вовка оголошено у міжнародний розшук у зв’язку з переховуванням від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності”, – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Суд відмовився заочно заарештувати екс-голову НКРЕКП Дмитра Вовка у справі “Роттердам+”

Однак станом на 30 серпня, згідно з сайтом Інтерполу, він не значиться в міжнародному розшуку.

Нагадаємо, у квітні 2016 року НКРЕКП затвердила ринкову методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля. Екс-очільник НКРЕКП Дмитро Вовк стверджував, що гранична ціна на вугілля повинна формуватися на основі ціни (індекс API2), яка формується в результаті торгів на біржі в Роттердамі (Нідерланди), разом із вартістю транспортування цього вугілля на внутрішній ринок (так звана формула “Роттердам плюс транспорт”).

Новини за темою: Фігурант справи “Роттердам+” Вовк не готовий повернутися до України

Кримінальне провадження за схемою “Роттердам+” внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24 березня 2017 року, воно кваліфіковане за ч. 2 ст. 364 КК України (“Зловживання владою або службовим становищем”).

Досудовим розслідуванням встановлено, що голова і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби, діючи в інтересах генерувальних компаній, умисно, з метою створення умов для отримання ГК ТЕС надприбутків, у січні-березні 2016 року при розробленні порядку формування оптової ринкової ціни (“Роттердам+”) забезпечили включення в нього очевидно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.

Новини за темою: НАБУ і САП просять екс-голову НКРЕКП Дмитра Вовка прийти на допит

Джерело: www.112.ua