Новини України та світу

Дякував Порошенко і заступник голови Офісу президента Зеленського: Хто такий Олексій Гончарук, який може стати прем’єром

З 2015 року Гончарук очолював Офіс ефективного реагування

Джерело: 112.ua

Дякував Порошенко і заступник голови Офісу президента Зеленського: Хто такий Олексій Гончарук, який може стати прем'єром

Кандидатом на пост прем’єр-міністра України висувають 35-річного адвоката Олексія Гончарука. Він пройшов шлях від юриста на заводі до заступника голови Офісу президента України. Був позаштатним радником скандального міністра екології Ігоря Шевченка та радником першого віце-прем’єра в уряді Гройсмана Степана Кубіва. А з 2015 року очолював Офіс ефективного реагування. Але про все по порядку.

Біографія Гончарука

Олексій Гончарук народився 7 липня 1984 року. Середню освіту здобув у м. Городня Чернігівської області. З 2001 по 2006 вчився в Інституті права ім. князя Володимира Великого. Отримав кваліфікацію магістра права. Пройшов навчання в Національній академії державного управління при президентові України. Отримав наукову ступінь доктора філософії в галузі права. Випускник Інституту Аспен Київ, Києво-Могилянської бізнес-школи. Доцент кафедри фінансового та банківського права Інституту права ім. Володимира Великого.

Інформації про батьків і сімейне життя Гончарука немає.

Дякував Порошенко і заступник голови Офісу президента Зеленського: Хто такий Олексій Гончарук, який може стати прем'єром

Гончарук працював молодшим юристом на Городнянському заводі продтоварів. З 2005 по 2008 рік працював юристом в інвестиційній компанії PRIOR-Invest, з другої половини 2006 року очолював юридичний відділ цієї компанії.

У 2007 році Олексій Гончарук набув право на заняття адвокатською діяльністю, яке зупинено з 2018 року.

У 2014 році балотувався в народні депутати за № 1 списку партії “Сила людей”, яка тоді набрала на 0,1% голосів. Гончарук був позаштатним радником скандального міністра екології Ігоря Шевченка. Пізніше працював радником першого віце-прем’єра Степана Кубіва. З 2015 року Гончарук очолив Офіс ефективного реагування BRDO, який фінансує Європейський Союз.

28 травня 2019 року Гончарука було призначено заступником голови Офісу президента України. Крім цього, він є членом Національної ради реформ при президентові України, де відповідає за блок економічного розвитку і продовження реформ. Гончарук також є членом Національного інвестиційного ради та членом Національної ради з питань антикорупційної політики.

Гончарук, Порошенко і Зеленський

Після програшу Петра Порошенка на президентських виборах Гончарук взяв участь у флешмобі “Дякую!” на підтримку екс-президента.

“Хочу подякувати президенту України Петру Порошенку за 5 складних років роботи. Наповнених його помилками і перемогами. Звичайно, у мене є купа претензій до Вас, пане президенте, але зараз я хочу вам подякувати. Насамперед за вільні вибори. За те, що у воюючій країні ми зберігаємо надзвичайно важливу традицію мирної передачі влади”, – писав Гончарук на своїй сторінці в Facebook.

Дякував Порошенко і заступник голови Офісу президента Зеленського: Хто такий Олексій Гончарук, який може стати прем'єром

А в проекті “Зе!волюція?” Олексій Гончарук заявив, що його мета в політиці – “неприпустимість реваншу”. Таку ж термінологію тоді використовував у передвиборній кампанії і Петро Порошенко. 

На запитання, з ким він планує співпрацювати – Володимиром Зеленським або Петром Порошенком – Гончарук відповів, що не розуміє, хто такий Зеленський.

“Ми не розуміємо, хто такий Зеленський, тому відпозиціювати до нього неймовірно складно. Хто такий Порошенко ми добре розуміємо, тому є частина речей, в яких він точно буде нашим союзником, це євроінтеграція і якісь зрозумілі речі, і він буде в силу того, що у нього є якийсь історичний бекграунд, за них топити. І є речі, в яких він буде нашим антагоністом. Ми розуміємо, що це його зв’язок з тими ж олігархами і людьми, які стоять за енергетичними монополіями. Це не дає нам можливості говорити, що це (Порошенко) наш союзник “, – сказав Гончарук.

28 травня він підтвердив, що працюватиме в Адміністрації президента (наразі Офіс президента) Зеленського на посаді заступника глави АП. 

Дякував Порошенко і заступник голови Офісу президента Зеленського: Хто такий Олексій Гончарук, який може стати прем'єром

А вже 19 липня Гончарук на своїй сторінці в Facebook написав наступне: “У мене немає жодних … ЖОДНИХ сумнівів, що саме ця команда (команда Зеленського) повинна отримати право управляти країною наступні 5 років”.

Джерело: www.112.ua