Новини України та світу

Дуда: Зеленський пообіцяв вирішити питання скасування мораторію на проведення ексгумаційних робіт

українська сторона ввела заборону в квітні 2017 у відповідь на знищення низки українських похоронних монументів на честь воїнів УПА на території Польщі

Джерело: 112.ua

Дуда: Зеленський пообіцяв вирішити питання скасування мораторію на проведення ексгумаційних робіт

Президент України Володимир Зеленський, під час зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою, пообіцяв вирішити питання скасування мораторію на проведення ексгумаційних робіт. Про це Дуда заявив на спільній з президентом України Володимиром Зеленським прес-конференції, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Ми говорили про проблеми, які існують між нашими країнами в контексті історичної пам’яті. Ми обидва дуже хотіли б, щоб на цьому тлі відбулася нормалізація міжлюдських відносин. (…) Потрібні эксгумационные роботи, і я просив пана президента, щоб мораторій, введений попередньою владою України, був скасований. Пан президент заявив мені, що новий уряд на етапі формування, і пан президент обіцяв мені, що це питання буде реалізований”, – сказав Дуда.

Нагадаємо, в 2017 році Український інститут національної пам’яті заборонив ексгумацію тіл у польських похованнях у відповідь на серію вандалізм проти українських пам’яток у Польщі і зокрема на демонтаж української пам’ятника в селі Грушовичи під Перемишлем. Польські власті ці акти наруги не засуджували, а останній навіть назвала законним.

Директор Українського інституту Володимир В’ятрович заявляв, що мораторій на ексгумацію польських поховань може бути знято після того, як польська сторона надасть своє бачення легалізації та відновлення українських пам’яток на території Польщі.

Раніше повідомлялося, що Зеленський прибув з офіційним візитом до Польщі на запрошення Анджея Дуди.

Програмою візиту передбачені зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою, прем’єр-міністром Матеушем Моравецким, маршалком сенату Станіславом Карчевським і представниками бізнесу.

Крім того, 1 вересня президент України візьме участь у меморіальних заходах у Варшаві з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни та проведе ряд зустрічей з лідерами іноземних держав, які братимуть у них участь.

Джерело: www.112.ua