Новини України та світу

До України повернули собаку українських військових моряків

Тепер вихованець в Херсонській області, у родины Сергія Чуліби

Джерело: 112.ua

До України повернули собаку українських військових моряків

Собаку українських військових моряків Джессі повернули до України. Про це повідомив координатор групи адвокатів військовополонених Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

“Собаку Джессі, яка була захоплена разом з 24 військовополоненими українськими моряками, сьогодні повернули додому! Про собаку практично відразу після зустрічі з нашими адвокатами повідомили моряки – члени екіпажу буксира “Яни-Капу”, попросили її знайти і спробувати повернути додому. Кілька місяців пішло на її пошуки і досягнення домовленостей з СУ ФСБ і керченськими прикордонниками, які залишили її у себе”, – написав Полозов.

До України повернули собаку українських військових моряків

“На момент захоплення кораблів і арешту моряків, Джессі була тримісячним цуценям. Її знайшли через деякий час співробітники прикордонної служби та залишили в себе. У Керчі вона провела 8 місяців, а сьогодні приїхала в Херсонську область, в сім’ю Сергія Чуліби”, – написала журналістка Олександра Єфименко.

До України повернули собаку українських військових моряків

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму в московський слідчий ізолятор “Лефортово”. До того ж трьох поранених під час обстрілу росіянами українських моряків перевели до лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які було захоплено у Керченській протоці восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

Нещодавно Лефортовський суд Москви залишив під вартою всіх 24 українських військовополонених моряків до кінця жовтня.

Джерело: www.112.ua