Новини України та світу

Дії влади і Нацради – це узаконене рейдерство телеканалів, – Тарас Козак

Дії влади і Нацради – це узаконене рейдерство телеканалів, - Тарас Козак

Народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя”, власник медіахолдингу “Новини”, до якого входять канали “112 Україна“, ZIK і NewsOne, Тарас Козак заявив про політичний тиск на нього та на медіахолдинг в цілому з боку влади.

Джерело: 112.ua

“Сьогодні мене викликали з питання щодо обставин купівлі телеканалу “112 Україна“. Почнімо з того, що це є підслідність не СБУ, а поліції. Також на допиті, мені задавали питання щодо ніби-то державної зради. Все це, а саме виклик на допит, позбавлення телеканалу “112 Україна” цифрових ліцензій – це політичний тиск на мене, це узаконене рейдерство влади. Зверніть увагу, що нова влада в особі голови Офісу президента Андрія Богдана безпосередньо впливала на суддів, що розглядали справу “112 Україна“. Після цього рішення корупційної й нелегітимної Нацради є логічним продовженням рейдерства влади. Однак Нацрада є лише слухняною маріонеткою в руках Богдана і Зеленського, які погрожують їм просуванням корупційних справ”.

Відповідаючи на питання про те, чому влада вибрала для атаки саме канали холдингу “Новини”, Тарас Козак заявив:

“Наші канали викривають корупцію у вищих ешелонах влади. Ми робили це при Порошенку і продовжимо говорити про корупцію та кумівство при Зеленському.

Канал “112 Україна” – головний інформаційно-політичний канал, який голосніше за всіх закликає до миру на Донбасі і припинення бойових дій. І те, що сьогодні відбулося у відношенні каналу, свідчить про те, що Зеленський та його команда не хочуть ні миру, ні припинення бойових дій, і вони не виконуватимуть жодних мінських угод. Я вважаю, що дії проти каналу – це в тому числі і політичне переслідування єдиної опозиційної партії в українському парламенті, членом якої я є, – “Опозиційної платформи – За життя”.

Рішення Нацради – це замовлення особисто президента Зеленського. Раніше він поширював фейки про наш канал. Нещодавно будівлю телеканалу обстріляли з гранатомета, і слава богу, що ніхто не постраждав. Однак влада ніяк не відреагувала ні на цей кричущий факт, ні на погрози нашим журналістам з боку запеклих радикалів. Своїм мовчанням і Зеленський, і Богдан санкціонують подальше свавілля щодо журналістів”.

“Звичайно, владі хотілося б, щоб про неї говорили тільки хороше. Але у мене, як і у мільйонів виборців, є питання: коли закінчиться війна? Коли закінчиться епоха бідності? Коли почнеться розслідування корупційних справ? Коли почнеться нормалізація відносин з сусідами? Чому Зеленський замість того, щоб відповідати за свої передвиборчі обіцянки, вирішив закривати канали? Він що, хоче повернути нас у часи СРСР? Цього не станеться ніколи”, – додав Тарас Козак.

Тарас Козак зазначив, що має намір звернутися до Європарламенту та посольств провідних держав в Україні щодо політичного тиску влади на ЗМІ. “Я думаю, що скільки існують об’єктивні телеканали, завжди вони комусь заважали. В мене одна надія – на журналістів, які повинні об’єднатися проти цензури”, – зазначив Козак.

Нагадаємо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавила телеканал “112 Україна” цифрових ліцензій на мовлення.

Канал продовжує мовлення і доступний для своїх глядачів на супутнику, в кабельних мережах і в інтернеті.

Рішення Нацради вже засудили у Європейському парламенті та пообіцяли донести інформацію щодо такого кроку української влади до європейських структур.

Джерело: www.112.ua