Новини України та світу

Держава в смартфоні, обшуки в аеропортах і Богдан проти Кличка: Чим запам’ятається 30 липня

Головні новини дня

Джерело: 112.ua

Держава в смартфоні, обшуки в аеропортах і Богдан проти Кличка: Чим запам'ятається 30 липня

День сьогодні видався скандальним: лаялися Петро Порошенко на Арсена Авакова, а Андрій Богдан – на Віталія Кличка. Щоправда, й київський мер свого не попустить. А поки політики з’ясовували стосунки, ДБР проводила обшуки в аеропортах, а президент України підписав новий закон.

Порошенко VS Аваков

Держава в смартфоні, обшуки в аеропортах і Богдан проти Кличка: Чим запам'ятається 30 липня

П’ятий президент України Петро Порошенко дав інтерв’ю “Українській правді”, в якому, зокрема, звинуватив поліцію в роботі проти себе під час виборів. 

“Чи можу я сказати, що була робота проти нас? Була. Була робота проти нас поліції. Була робота проти нас організованих груп на кшталт Шарія, організованих всередині країни”, – сказав Порошенко, коментуючи попередні результати позачергових парламентських виборів.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не згоден з Порошенком і заявив, що це неправда.

“В інтерв’ю УП Порошенко безсовісно бреше, виправдовуючи свою поразку на виборах тим, що проти нього “була робота поліції”. Поліція, як і МВС загалом, не працювали на нього, а працювали на чесні вибори, на Україну!” – написав міністр у Twitter.

Богдан VS Кличко

Держава в смартфоні, обшуки в аеропортах і Богдан проти Кличка: Чим запам'ятається 30 липня

Керівник Офісу президента України Андрій Богдан заявив, що голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко має залишити свою посаду, позаяк втратив контроль над столицею. 

“Він втратив контроль над ситуацією в місті протягом останніх п’яти років, і мер міста Києва Віталій Кличко підтвердив, що дійсно, це його слова, він не контролює Київську Раду. Є двоє-троє “смотрящих”, які мають певні групи депутатів, і якщо він не буде знаходити з ними компроміси, у нього не буде більшості в Київраді, а відповідно, він не зможе бути ефективним мером”, – заявив Андрій Богдан.

Мер Києва і голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко відреагував швидко і назвав заяву Богдана “байками зі склепу”.

“Коли такі речі говорить керівник Офісу президента, це видається, щонайменше, дивним і некомпетентним. Ця прес-конференція нагадувала “байки зі склепу” – добірка пліток, маніпулятивних домислів і нічого більше”, – цитують Кличка.

Крім того, Віталій Кличко закликав Андрія Богдана передавати правоохоронним органам так звані “жахастики”.

Держава в смартфоні

Держава в смартфоні, обшуки в аеропортах і Богдан проти Кличка: Чим запам'ятається 30 липня

Президент Зеленський дістався до передвиборчих обіцянок. Поки не про мир в Україні, а про державу в смартфоні – він підписав указ “Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних і юридичних осіб до електронних послуг”, спрямований на забезпечення прозорості роботи державних реєстрів, розвиток сучасних засобів електронної ідентифікації та впровадження електронних державних послуг.

Указ передбачає запровадження єдиного веб-порталу електронних послуг, де українці зможуть за допомогою електронного кабінету отримувати доступ до інформації про себе в державних реєстрах (наприклад, майно, земля, транспорт, податки і доходи) і пріоритетні електронні державні послуги.

Хода гідності на День Незалежності

На День Незалежності в Києві замість традиційного параду відбудеться Хода гідності.

“На честь Дня Незалежності в Києві відбудеться Хода гідності. Цього року Україна святкуватиме День Незалежності в новому форматі. Замість традиційного параду в радянських традиціях з недешевою демонстрацією військової техніки центральною вулицею столиці пройде Хода гідності”, – повідомив Андрій Богдан.

За його словами, цей захід в європейському стилі покликаний створити нову традицію вшанування всіх, ким пишається Україна.

“Планується, що Хрещатиком пройдуть представники різних родів військ ЗСУ. Ветерани АТО зможуть приєднатися до представників своїх бригад. Разом з військовиками у заході також візьмуть участь, зокрема, медики, вчителі, спортсмени, дипломати та волонтери”, – пояснив керівник Офісу президента.

Обшуки ДБР в аеропортах і на митниці

Держава в смартфоні, обшуки в аеропортах і Богдан проти Кличка: Чим запам'ятається 30 липня

Державне бюро розслідувань спільно з Генеральною прокуратурою України проводять обшуки на митних постах в аеропорту “Київ” (Жуляни) та “Запоріжжя”, а також на запорізькій митниці. 

Обшуки та слідчі дії проводяться в рамках кримінального провадження: перевіряють посадових осіб Київської міської митниці ДФС, які, можливо, зловживали своїм службовим становищем.

Обговорення

Джерело: www.112.ua