Новини України та світу

ЦВК прокоментувала невидачу депутатського посвідчення Рудику

Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 визнано протиправними дії ЦВК щодо реєстрації Рудика народним депутатом

Джерело: 112.ua

ЦВК прокоментувала невидачу депутатського посвідчення Рудику

Центральна виборча комісія прокоментувала невидачу депутатського посвідчення Сергію Рудику – рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 визнано протиправними дії ЦВК щодо реєстрації його народним депутатом. Про це повідомляється на сторінці ЦВК у Facebook.

Зазначається, що 17 серпня після перегляду в апеляційному порядку Великою Палатою Верховного Суду набрало законної сили рішення про результати виборів в одномандатному виборчому окрузі № 198 від 5 серпня та зобов’язання ЦВК продовжити дії щодо встановлення результатів виборів у зазначеному ОВО з урахуванням постанов суду.

Новини за темою: ЦВК завершила реєстрацію нардепів

Комісія на виконання вказаних судових рішень 21 серпня 2019 року прийняла постанову № 1888 “Про виконання судових рішень” та склала протокол про результати виборів  в ОВО № 198, згідно з яким обраним народним депутатом України в цьому окрузі є Рудик.

Постановою ЦВК від 23 серпня 2019 року № 1894 “Про питання реєстрації народного депутата України Рудика, внесено зміни до постанови ЦВК від 12 серпня 2019 року № 1863 “Про реєстрацію народних депутатів України, обраних на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в одномандатних виборчих округах” та виключено з додатка 15 до неї позицію стосовно зареєстрованого народного депутата України, обраного на позачергових виборах народних депутатів України в ОВО № 198, Рудика С.Я., а також зареєстровано його.

Проте 28 серпня 2019 року зазначену вище постанову ЦВК від 21 серпня 2019 року № 1888 та протокол про результати позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року в ОВО № 198, складений Комісією 21 серпня 2019 року, було остаточно скасовано відповідними судовими рішеннями.

Своєю чергою постанова ЦВК від 23 серпня 2019 року № 1894 “Про питання реєстрації народного депутата України Рудика С.Я., обраного на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року в одномандатному виборчому окрузі № 198” у частині реєстрації вказаного народного депутата України є предметом судового оскарження.

Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 визнано протиправними дії ЦВК щодо реєстрації Рудика народним депутатом. А також – скасовано зазначену постанову ЦВК від 23 серпня 2019 року № 1894 в частині пункту другого, згідно з яким Комісією було вирішено зареєструвати народного депутата України, Рудика, обраного в ОВО № 198, та зупинено дію цієї постанови в частині пункту другого, а саме – в частині реєстрації його народним депутатом України, до набрання згаданого рішення законної сили.

Як повідомлялося, сьогодні Сергію Рудику не видали посвідчення у Верховній Раді. З цього приводу він влаштував скандал біля столу реєстрації на другому поверсі парламенту та викликав поліцію.

Нагадаємо, Сергій Рудик балотувався як самовисуванець на окрузі № 198 у Черкаській області. Його конкурент – кандидат від “Слуги народу” Наталя Д’яченко.

В офіційному переліку обраних народних депутатів було прізвище Рудика.

Однак нещодавно Касаційний суд у складі Верховного суду скасував результати голосування на окрузі № 198 Черкаської області, де переміг самовисуванець Сергій Рудик.

Джерело: www.112.ua