Новини України та світу

Ціни на газ для населення знижувалися через теплу зиму в Китаї, – “Нафтогаз”

З квітня поточного року ціна на газ знизилися майже на третину – на 28%

Джерело: 112.ua

Ціни на газ для населення знижувалися через теплу зиму в Китаї, - "Нафтогаз"

Ціни на газ для населення за останні кілька місяців поточного року знизилися майже на третину. Попри меморандум України з МВФ, згідно з яким “голубе топливо” мало навпаки подорожчати на 15%, з квітня ціна на нього знизилася на 28%. НАК “Нафтогаз України” на своїй сторінці в Facebook таку ситуацію пояснив теплою зимою в Китаї.

У компанії розповіли, що Китай є основним споживачем американського скрапленого газу. Через теплу зиму в країні потреба в імпорті газу впала і США довелося постачати надлишковий газ до Європи, де є підземні сховища.

Обсяги газу, який таким чином надійшов на европейський ринок, не були об’ємними. Проте, як пояснили в “Нафтогазі”, вартість американського скрапленого газу виявилася нижчою за російський чи норвезький, тому “Газпром” і інші традиційні постачальники газу для Європи були змушені знижувати свої ціни.

Ціни на газ для населення знижувалися через теплу зиму в Китаї, - "Нафтогаз"

Зазначається, що ціни на українському ринку безпосередньо залежать від цін на європейських хабах, тому коли ціни на газ в Європі ростуть, він дорожчає і в Україні. І навпаки.

Водночас у “Нафтогазі” не беруться прогнозувати ціни на газ для населення.  “Цього напевно не знає ніхто. З огляду на сезонний фактор, ціна, ймовірно, зростатиме. Якщо вірити нинішнім біржовим прогнозам, взимку очікується подорожчання газу. Власне, це природньо, бо з настанням холодів Китай знову потребуватиме більших обсягів газу для опалення і значна частина LNG-танкерів переорієнтується туди”, – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Прем’єр Молдови Санду побоюється, що Україна і РФ не досягнуть угоди щодо транзиту газу

Нагадаємо, 19 вересня в Брюсселі відбулися тристоронні переговори щодо нового контракту на транзит російського газу через Україну до Європи. Сторони домовилися обговорити питання транзиту і прямих поставок газу в Україну на переговорах, запланованих на жовтень.

Дія контрактів на транзит і постачання газу, укладених Росією і Україною десять років тому, закінчується в кінці 2019 року.

Джерело: www.112.ua

Close