Новини України та світу

Чому українці знову будуть їхати до Польщі

Чому українці знову будуть їхати до Польщі

Джерело: 112.ua

Оригінал на сторінці В’ячеслава Черкашина у Facebook

24 вересня 2019 року уряд Польщі ухвалив проект бюджету на 2020 рік, який пролонгує на наступний рік значні послаблення щодо податку з доходів фізичних осіб:

– повне звільнення від податку із зарплат до 85 528 злотих (близько 21,4 тис. дол.) для осіб віком до 26 років (норма діє з 01.08.2019);

– мінімальну ставку – 17% (було, як в Україні, – 18%).

При цьому зростання економіки Польщі становитиме 3,7% ВВП, інфляція – 2,5%, зростання реальних доходів населення – 6,4%.

Про бюджет України написано багато, серед іншого: зростання ВВП – 3,3%; інфляція – 6%; прожитковий мінімум піднімати до 1 липня 2020 року не збираються, визнаючи при цьому, що близько 28% населення України живе за межею бідності; податкового стимулювання для розвитку економічної активності не передбачено.

Разюча різниця. Але не це головне. Питання в підході, ідеології. Там міністр фінансів заявляє, що податкові пільги для молоді, а також малого і середнього бізнесу призведуть до зменшення доходу бюджету, але в перспективі сприятимуть розвитку країни, економічному зростанню і, як наслідок, зростанню податкових надходжень”.

А тут директивно піднімають рівень мінімальної заробітної плати на 550 грн (якщо спростити, то піднімають податки на зарплати) і закручують гайки через значне посилення правил адміністрування та контролю збору податків (проект 1209 і 1210).

Польща – робота на перспективу і збільшення рівня життя за рахунок збільшення добробуту.

Україна – посилення податкової політики на догоду макрофінансової стабільності та спокою зовнішніх кредиторів. Фактично українські економічні власті діють насамперед як агент впливу МВФ.

Україна продовжує залишатися у фіскальній пастці: високі неефективні витрати бюджету і високі податки, які ніхто не платить. Яскравий приклад: громадський консенсус щодо неможливості платити в білу податки із зарплат, в тіні – до 200 млрд грн.

Ну і наостанок, як підсумок усіх зусиль, прогноз на 2019-2020 роки: рівень життя (ВВП на душу населення) зросте у громадянина Польщі на 1,5 тис. дол., у громадянина України – на 0,57 тис. дол.

Відмова від радикальних економічних реформ – відмова від незалежності України!

В’ячеслав Черкашин

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]


Джерело: www.112.ua

Close