Новини України та світу

Болтон виклав позицію Вашингтона щодо продажу Україною акцій “Мотор Січі” Китаю

Радник Трампа наголосив, що угоди, які пропонує Китай, на перший погляд містять дуже сприятливі умови фінансування, але трохи пізніше виявляється, що вони зовсім такими не є

Джерело: 112.ua

Болтон виклав позицію Вашингтона щодо продажу Україною акцій "Мотор Січі" Китаю

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що продаж акцій українського оборонного підприємства “Мотор Січ” компанії з Китаю є питанням, “важливим як для України, так і для США, Європи, Японії, Австралії, Канади та інших країн”. Про це американський посол заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Новини за темою: Болтон намагається перешкодити Китаю придбати “Мотор Січ”, – ЗМІ

“Ми у СШАмаємо механізми, щоб захистити ті наші галузі, що стосуються національної безпеки. Україна теж повинна розглянути таку можливість… Тому ми будемо говорити на ці теми з різними представниками української влади, які поділяють нашу стурбованість, і хотіли б почути їхню оцінку ситуації”, –  зазначив Болтон.

Разом з тим, він поінформував, що не планує зустрічатися з керівництвом “Мотор Січі”.

У той же час Болтон звернув увагу, що, на його думку, такою можливою угодою повинна зацікавитися сама українська влада.

“…він (Володимир Зеленський – ред.) повинен переконатися, перш ніж операцію такого роду дозволять здійснити, що від цього дійсно виграє український народ. Це те, чого хоче нова українська влада, і ми це підтримуємо”, – наголосив радник президента США.

За його словами, важливо, щоб українська влада мала можливість оцінити всі можливості.

За його словами, Китай пропонує угоди, які на перший погляд містять дуже сприятливі умови фінансування, але трохи пізніше виявляється, що вони зовсім такими не є. Болтон зазначив, що китайці пішли на відверто корупційні дії у багатьох країнах, щоб гарантувати комерційний успіх для своїх компаній. На це повинна звернути увагу українська влада, і США готові обговорити з нею ці питання, сказав радник Трампа.

Раніше повідомлялося, що помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон в Києві намагатиметься переконати керівництво підприємства “Мотор Січ” і владу України не укладати угоду з Пекіном про продаж підприємства.

Проте на підприємстві ВАТ “Мотор Січ”27 серпня не підтвердили інформацію про зустріч її керівництва із радником президента США з національної безпеки Джоном Болтоном.

Джерело: www.112.ua