Новини України та світу

Boeing 737 MAX сертифікували без тестів програмного забезпечення, – ЗМІ

ФАУ і Boeing заявили, що дотримувалися встановлених вимог щодо сертифікації літака

Джерело: 112.ua

Boeing 737 MAX сертифікували без тестів програмного забезпечення, - ЗМІ

Федеральне авіаційне управління США (ФАУ), відповідальне за сертифікацію літаків, не отримало повну інформацію про програмне забезпечення нової моделі Boeing 737 MAX. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на власні джерела.

“Через кілька днів після першої катастрофи Boeing 737 MAX інженери з Федеральної авіаційної адміністрації з’ясували тривожний факт: вони не розуміли, як працювала автоматизована система”, – йдеться в повідомленні.

За даними NYT, експерти Федерального авіаційного управління США не проводили при сертифікації літаків незалежних тестів розробленої Boeing системи і не збирали дані про її роботу.

Повідомляється, що регулятори самостійно не оцінювали ризики небезпечного програмного забезпечення, відомого як MCAS, коли вони стверджували літак в 2017 році.

Крім того, на більш пізніх етапах розробки З літаків відповідальність за прийняття системи лежала на виробнику, тому навіть ділитися результатами тестів з ФАУ корпорації Boeing не довелося.

В офіційних коментарях для New York Times ФАУ і Boeing заявили, що дотримувалися встановлених вимог щодо сертифікації літака.

Раніше повідомлялося, що Southwest Airlines продовжить заборону на польоти для Boeing 737 MAX.

Нагадаємо, що перше падіння Boeing 737 MAX відбулося в жовтні 2018 року, це був літак індонезійської компанії Lion Air. Тоді загинуло 189 осіб. А в березні впав такий же літак авіакомпанії Ethiopian Airlines, в результаті чого загинули 157 осіб. Тоді ж Воеіng зупинили запуск літаків цієї моделі у всьому світі. В обох випадках експерти визначили порушення системою траєкторії і набору швидкості. Федеральне управління цивільної авіації США виявило дефект в програмному забезпеченні Boeing.
Джерело: www.112.ua

Close