Новини України та світу

Більше 2 тисяч людей померли від Еболи в ДР Конго з серпня минулого року

Сьогодні вранці від Еболи померла дев’ятирічна дівчинка з сусідньої Уганди

Джерело: 112.ua

Більше 2 тисяч людей померли від Еболи в ДР Конго з серпня минулого року

Число загиблих від Еболи в Демократичній Республіці Конго перевищила 2000 осіб. Про це повідомляє AFP. 

У четвер пізно ввечері представники охорони здоров’я ДР Конго повідомили, що “з серпня 2018 року було зафіксовано 2006 смертей (1901 підтверджено і 105 ймовірних)”.

У ДР Конго налічується 3004 випадки захворювання на Еболу, з них 2899 підтверджено, а 902 людини вилікували. 

Повідомляється, що сьогодні вранці померла дев’ятирічна дівчинка з Уганди, у якої діагностували позитивний результат тесту на захворювання після поїздки в ДР Конго, повідомив AFP співробітник охорони здоров’я Уганди. Ця смерть від Еболи стала четвертою в Уганді, яка є сусідом ДР Конго. У червні три громадянина Уганди отримали позитивний результат тесту на Еболу після поїздки в ДР Конго, двоє з них померли в Уганді, а третій – у Конго. 

У країні посилили перевірку сотень школярів, які щодня приїжджають з ДР Конго, оскільки в Уганді більше можливості для отримання освіти.

“Іноді ми запізнюємося в школу, тому що нам потрібно простояти багато часу в черзі для того, щоб пройти тест на захворювання”, – розповіла AFP 16-річна учениця угандійської середньої школи.

Співробітник Міжнародного комітету Червоного Хреста повідомив, що розповів людям про захворювання. Вони тепер знають, що робити у випадку зараження Еболою. 

Спалах вірусу почалася в провінції Північне Ківу в східній частині ДР Конго 1 серпня 2018 року. Хвороба викликає лихоманку, блювоту і діарею, часто супроводжується нирковою і печінковою недостатністю, а також внутрішнім і зовнішнім кровотечею. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що вірус передається між людьми в результаті тісного і безпосереднього фізичного контакту з інфікованими біологічними рідинами. 

З 2014 по 2016 рік у Гвінеї, Сьєрра-Леоне та Ліберії зафіксували понад 11 тисяч смертей від Еболи. 

Джерело: www.112.ua