Новини України та світу

Білий дім намагався засекретити розмови Трампа з Путіним

Білий дім намагався засекретити розмови Трампа з Путіним

Білий дім намагався засекретити телефонні розмови президента США Дональда Трампа з лідером РФ Володимиром Путіним, а також з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Салманом.

Чиновники, які зазвичай мали доступ до розшифровок розмов, ніколи не бачили стенограми розмови Трампа з принцом Мухаммедом, пише CNN. Стенограма обох лідерів ніколи не поширювалась.

За словами джерела, це досить незвично, особливо після розмови з високопоставленими особами країн, з якими у США неоднозначні взаємини. Зокрема, засекречені розмови могли зачепити питання вбивства журналіста Джамаля Хашоггі.

За оцінками американської розвідки, вбивство було здійснено саме урядом Саудівської Аравії.

Колишній чиновник адміністрації Трампа зазначив, що доступ до стенограми хоча б однієї з розмов Трампа з Путіним також був жорстко обмежений.

Загалом практика обмеженого доступу до дзвінків президента почалася більше року тому. Сталося це після того, як були витоки інформації про телефонні розмови Трампа з лідерами Австралії і Мексики.

В Білому домі поки не коментують обмеження доступу до телефонних розмов з російським і саудівським лідерами.

Що відомо про скандальну розмову Зеленського з Трампом?25 липня 2019 року під час телефонної розмови з українським президентом Трамп нібито пообіцяв Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови, що відбулася два місяці раніше. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському, що “було б добре”, якби той вивчив справу Байдена.

Згодом обидва лідери заперечили, що під час розмови чинився будь-який тиск. Та саме через цей скандал у Палаті представників Конгресу оголошено початок формальної процедури імпічменту президента США.

Джерело Телеканал новини «24»
28.09.2019