Новини України та світу

Безпрецедентна підтримка України: У Єврокомісії прокоментували заяву Трампа про фінансування

Раніше Трамп звинуватив країни ЄС в недостатньому фінансуванні України

Джерело: 112.ua

Безпрецедентна підтримка України: У Єврокомісії прокоментували заяву Трампа про фінансування

Європейський союз надає безпрецедентну підтримку Україні і виділяє достатнє фінансування. Так представник Європейської комісії Карлос Мартін Руїз де Гордехуела на брифінгу прокоментував недавнє звинувачення президента США Дональда Трампа в тому, що ЄС виділяє недостатньо коштів Україні. Відеозапис брифінгу розміщений на сайті аудіовізуальних послуг Єврокомісії.

“Ми не маємо конкретних коментарів щодо телефонних розмов і різних декларацій, але насправді для нас важливо сказати, що підтримка Європейським Союзом України є безпрецедентною, і в останні п’ять років ми надали Україні найбільшу в історії Європейського Союзу підтримку”, – сказав Гордехуела.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про держфінансування кінематографії

За його словами, Євросоюз як непохитний прихильник України та її демократичного шляху, який визнає безпрецедентні виклики, з якими стикається Україна, і визнає її зусилля у проведенні реформ, з часу Революції гідності в 2014 році, разом з європейськими фінансовими інститутами мобілізував більше 15 млрд євро у вигляді грантів і позик з метою підтримки процесу реформ.

Руїз де Гордехуела зазначив, що, у свою чергу, Україна повинна виконати свої обіцянки щодо втілення більшої кількості реформ.

Новини за темою: Гітлянська: У СБУ сьогодні найнижче фінансування серед усіх правоохоронних підрозділів України

“Що стосується військової підтримки України з питань безпеки: ми повністю і рішуче підтримуємо територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Ми робимо це за допомогою поєднання тиску допомогою обмежувальних заходів, дипломатичних зусиль та продовження діалогу”, – заявив Руїз де Гордехуела.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив, що він буде затримувати виділення фінансової допомоги Україні.

За даними The Washington Post, президент США Дональд Трамп перед дзвінком українському колезі Володимиру Зеленському розпорядився призупинити виплату Україні 400 мільйонів доларів військової допомоги.

Новини за темою: Держфінансування партій, які не подолали 5% поріг, може припинитися, – законопроект

Один з чиновників заявив, що Трамп утримував кошти, побоюючись корупції в Україні, а рішення все ж перевести гроші було мотивовано закінченням фінансового року 30 вересня.

Джерело: www.112.ua

Close